Program do ściągania starych książek


(westboymister) #1

Witam, chciałbym pobrać książki ze strony polona.pl
np. tą: https://polona.pl/item/53870301
Jednak problem pojawia się gdy, udostępnione jest w niektórych skanach
pobranie tylko bieżącej stronyzamiast jak w wielu pobrania w całości w pliku PDF . Ale eby pobrać bieżącą stronę trzeba mieć konto. Ja je mam, choć jedna książka ma 1200 stron, więc trochę mi to nie na rękę jeśli chcę jeszcze z 50 podobnych choć krótszych ksiąg pobrać choćby w JPG ale masowo,a potem zrobić z tego PDF, ale chcę żeby zrobił to za mnie program, zamiast męczyć się przy jednej cały dzień. (pobierać te bieżące skany…- to męka xDD ). Patrzałem czy JDownloader coś złapie ale on w ogóle mi żadnych plików do pobrania nie pokazywał. Może jest na to jakiś sposób zamiast programu ?
Więc czy zna ktoś odpowiedni program ? Jak zna niech poda jego nazwę albo niech coś lepszego zaproponuje prócz kontaktowania się z administracją tamtej strony.
zdrówka ludy :smiley:


(adaś99) #2

Zainstaluj wtyczkę DownThemAll! do Firefoxa. Tam możliwe jest seryjne pobieranie plików, podając w dowolnym parametrze zakres jego wartości. W Polonie linki do poszczególnych stron zwykle różnią się od siebie tylko jedną wartością. Przykładowo w podanym przez ciebie przykładzie pierwsza strona ma link https://polona.pl/archive?uid=53870301&cid=53874006&name=download_fullJPG , a ostatnia https://polona.pl/archive?uid=53870301&cid=53874728&name=download_fullJPG . Dla bezpieczeństwa wpisałbym w DownTthemAll! https://polona.pl/archive?uid=53870301&cid=[53874000:53874750]&name=download_fullJPG . Jak będą jakieś puste linki, to po prostu ich nie pobierze i przejdzie do kolejnych. Ja tak właśnie pobierałem seryjnie strony jakiejś książki z Polony.

W zasadzie powinien sprawdzić się dowolny program umożliwiający seryjne pobieranie plików w ten właśnie sposób (podając zakres wartości któregoś parametru).


(westboymister) #3

Dzięki adaś99, działa :sunny: pozdro :smiley: