Program do skanowania tekstu ręcznego


(Agga1981) #1

Witam

Poszukuje programu do skanowania tekstu pisanego ręcznie. Mam Fine Readera, ale jak zeskanuje jakis tekst napisany recznie to nie da sie go edytowac tylko jak zaznacze w wordzie to moge tylko go usunac.

Druga sprawa to taka ze chcialabym ze skanowac dokument jest on w kolorze niebieskim i czesc tekstu napisana jest recznie, czesc napisana jest komputerowo. Czy jest jakis program ze po zeskanowaniu tego moge wprowadzac poprawki tekstu recznego i zeby dokument zeskanowal sie na niebiesko a nie na bialo.

Z gory dzieki

Pozdrawiam


(Spam) #2

Nie ma jeszcze takich programów.

Nie można trochę jaśniej?


(Agga1981) #3

Tak jak pisalam wczesniej czesc jest napisana na maszynie czesc recznie, czy i jak mozna zroibic tak zeby to co recznie wykasowac? Dodam ze dokument jest kolorowy i co zrobic zeby on nie zmienil koloru


(Spam) #4

Tekst napisany ręcznie można wymazać w dowolnym programie graficznym, a resztę (tekst napisany na maszynie) przekonwertować za pomocą programu FineReader, np. do Worda, i już ewentualne niedostatki poprawić w Wordzie.

Nie zaszkodziłoby, gdybyś podała link do pliku z zeskanowanym tekstem.


(Agga1981) #5

No dobra ale jak przekonwertuje do worda to zniknie kolor a mi chodzi oto zeby on zostal bez tekstu pisanego recznie a tekst maszynowy zeby byl.


(Spam) #6

Ponawiam prośbę.


(Monczkin) #7

agga25 na początek proszę zacząć używać polskiej pisowni. Na forum obowiązuje język polski

a jaki to problem zaznaczyć tekst i zmienić mu kolor na niebieski ?? Jeszcze nie spotkałem programu, który przy rozpoznawaniu tekstu zachowuje kolory :roll:

Jeżeli używasz programu OCR, to przy zapisie do pliku tekstowego zapisuje ci wszystko co zeskanujesz. Więc albo zaznacz przy skanowaniu pole, które mam być zeskanowe, albo wyedytuj plik tekstowy i wykasuj zbędne informacje.

Nie ma programu, któremu powiesz --> "zeskanuj mi wszystko w kolorze niebieskim, ale nie zapisuj pisma ręcznego i w ogóle wiesz o co mi chodzi"