Program do skanowania tekstu ręcznego

Witam

Poszukuje programu do skanowania tekstu pisanego ręcznie. Mam Fine Readera, ale jak zeskanuje jakis tekst napisany recznie to nie da sie go edytowac tylko jak zaznacze w wordzie to moge tylko go usunac.

Druga sprawa to taka ze chcialabym ze skanowac dokument jest on w kolorze niebieskim i czesc tekstu napisana jest recznie, czesc napisana jest komputerowo. Czy jest jakis program ze po zeskanowaniu tego moge wprowadzac poprawki tekstu recznego i zeby dokument zeskanowal sie na niebiesko a nie na bialo.

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Nie ma jeszcze takich programów.

Nie można trochę jaśniej?

Tak jak pisalam wczesniej czesc jest napisana na maszynie czesc recznie, czy i jak mozna zroibic tak zeby to co recznie wykasowac? Dodam ze dokument jest kolorowy i co zrobic zeby on nie zmienil koloru

Tekst napisany ręcznie można wymazać w dowolnym programie graficznym, a resztę (tekst napisany na maszynie) przekonwertować za pomocą programu FineReader, np. do Worda, i już ewentualne niedostatki poprawić w Wordzie.

Nie zaszkodziłoby, gdybyś podała link do pliku z zeskanowanym tekstem.

No dobra ale jak przekonwertuje do worda to zniknie kolor a mi chodzi oto zeby on zostal bez tekstu pisanego recznie a tekst maszynowy zeby byl.

Ponawiam prośbę.

agga25 na początek proszę zacząć używać polskiej pisowni. Na forum obowiązuje język polski

a jaki to problem zaznaczyć tekst i zmienić mu kolor na niebieski ?? Jeszcze nie spotkałem programu, który przy rozpoznawaniu tekstu zachowuje kolory :roll:

Jeżeli używasz programu OCR, to przy zapisie do pliku tekstowego zapisuje ci wszystko co zeskanujesz. Więc albo zaznacz przy skanowaniu pole, które mam być zeskanowe, albo wyedytuj plik tekstowy i wykasuj zbędne informacje.

Nie ma programu, któremu powiesz --> “zeskanuj mi wszystko w kolorze niebieskim, ale nie zapisuj pisma ręcznego i w ogóle wiesz o co mi chodzi”