Program do spowolnienia szybkości internetu w komputerze-lejek

Witam

 

Jako że duzo ściagam plików a pozostali domownicy wieszają na mnie psy bo wykorzystuje praktycznie cały transfer zwracam się do Was z prośbą o podanie mi nazwy konkretnego programu którym mogłbym ograniczyć sobie szbkośc ściągania danych. Przykłądowo mój net zasysa około 1,4Mb/s to ja ustawiłbym sobie 1Mb/s tak żeby dla innych coś zostało. Chodzi po prostu o taki lejek na mój komputer.

 

Najlepiej prosty programik ponieważ chodzi mi tylko o spowolnienie zasysania plików w moim komputerze.

 

Bardzo proszę o konkretne nazwy programów. Szukałem w dziale download ale nie znalazłem niczego konkretnego. Zainstalowałem program BWMeter ale nie zdaje egzaminu albo nie ptorafie go obsłużyć.

 

Pozdrawiam

Podaj jaki masz router w domu.

NetiaSpot

Netia spot nie ma QoS, więc:

  1. musisz naleźc soft, który ograniczy prędkość Twojej karty, a co za tym idzie równiież połączenia lokalne - trochę bez sensu jeżeli współdzielisz pliki albo masz NAS

  2. korzystać z softu, który ma wbudowane limitery (uTorrent, Internet download manager itp). Niestety to nie ogranicza np mediów strumieniowanych z sieci (VoD, YT)

  3. dokupić router z obsługą QoS. Tu powyższe problemy nie istnieją.

 

Swoją drogą szacun za samokrytykę… częściej się widzi tematy typu “brat oglądająć YT spowalnia mi łączę jak gram w CS:GO, jak go przyblokować”

… a najwygodniej będzie zastąpić, lub wpiąć między główny router a domowników dodatkowy router z QoS.

Dziekuje za zainteresowanie. Program NetLimiter4 rozwiązał problem. Swoją drogą super aplikacja. Bardzo przejrzysta i można limitowac każdy program z osobna.

 

 

Pozdrawiam