Program do sprawdzania co wybudza HDD

Mam ustawione aby HDD były usypiane po 5 minutach bezczynności.

Problem w tym, że czasem startują nie wiadomo dlaczego. Głownie przy przeglądaniu stron za pomocą Chrome.
jest program, który sprawdzi co i dlaczego wybudza HDD ?

System stoi na SSD M.2.

Szpieg okresowo sprawdza co masz na dyskach. Nawet jak zamkniesz Chrome to i tak pewne jego procesy działają w tle. Wystarczy sprawdzić Menadżerem Zadań. Co więcej nawet jak zaznaczysz w opcjach Chrome - “Zamknij wszystkie procesy Chrome po zamknięciu przeglądarki” (coś w tym sensie) to nie robi tego. Ja wyrwałem chwasta.

Mi Chrome pasuje. Szybka no i ma synchronizację komputer-smartfon… inne są albo wolne na kompie albo na telefonie :confused:

To nie narzekaj, że wybudza HDD :slight_smile: Możesz, co najwyżej zainstalować go w sandboxie i liczyć na to, że żaden proces Chrome uruchamiany przez harmonogram zadań nie wydostanie się z piaskownicy.

Masz wyłączoną automatyczną defragmentację i indeksowanie plików na tym dysku? Może te procesy go budzą? :thinking:

A w ogóle czym i gdzie Tyś to tak ustawił?

Wyłączone.

W ustawieniach systemowych w moim planie zasilania.

windows Ci gmera po dysku dla Twojego dobra :slight_smile:
i nie kombinuj, micro$oft wie lepiej co dla Ciebie dobre …

W ustawieniach systemowego Planu Zasilania nie ma możliwości ustawienia usypiania poszczególnych dysków - poza systemowym. Co byś tam nie ustawił, to dotyczy wyłącznie dysku, na którym jest system operacyjny, w Twoim przypadku dysku M2. Reszta dysków działa tak, jak zarządza nimi bieżąco system.

To chyba Windows coś zmienił bo mam 2xHDD i dysk SSD M.2 na system. Liczyłem, HDD są usypiane po 5minutach (tak jak ustawione).