Program do sprawdzania dokładnej długości pliku wideo np. 00:21:36.048

Witam, szukam jak w temacie, programu co by wyświetlał nie tylko sekundy ale setne sekudny.
Potrzebne do dopasowywania napisów.

Doradźcie coś :slight_smile: pozdrawiam

To niewiele daje, milisekundy “reklamy podprogowej” mogli wcisnąć w środek i wtedy od połowy odczujesz minimalną desynchronizacje.

Jest dodatek do VLC, który wyświetla na ekranie czas z milisekundami https://aboutdevice.com/show-vlc-timing-in-millisecond/

zainstalowałem, ale domyślnie wyświetla wszystko tylko nie milisekundy, czy znacie ten wzór żeby pokazywało jak na screenie?

w MPC-HC wystarczy kilknąć na czas w prawym dolnym rogu prawym przyciskiem i wybrać wysoka precyzja

@silvver uprzedził mnie ze znacznie prostszym rozwiązaniem. Spróbowałem jednak uruchomić tą wtyczkę VLC i na początku nie miałem milisekund ale potem się pojawiły. Chyba po włączeniu i wyłączeniu pola

[E] no ms

MPC HC sprawdza się jednak znacznie lepiej, bo można sprawniej nawigować po klatce klikając lewo/prawo.

ok użyłem mpc hc i jest ok, chciałem wykorzystać tą wiedzę do dopasowania napisów przez tą stronkę -> https://subshifter.bitsnbites.eu/, jednak kiedy zmienię na tą wartość milisekund jaka jest w pliku wideo to wcale nie jest tak idealnie… macie jakieś sprawdzone sposoby na dopasowywanie napisów? Mówię o sytuacji kiedy na napiprojekt nie ma … :slight_smile:

Użyj np. https://github.com/SubtitleEdit/subtitleedit/releases
Jeżeli czas pierwszego napisu zgadza się, ale rozjeżdża się z czasem coraz bardziej z biegiem materiału wideo tzn., że musisz zrobić konwersję klatkową napisów, aby synchronizowały się z klatkami materiału wideo.