Program do sprawdzenia poprawności plików mp3

Witam,

Mam dość nietypowy problem.

Kupiłem radio JVC KD-G431 i mam problem z odtwarzaniem płyt MP3. Nagrałem jedną płytę, która działa poprawnie, a reszta niestety do kosza… Odtwarzacz czyta płytę, ale po pewnym czasie pokazuje się “please eject”. I nie działa.

Wyczytałem w instrukcji, że taki komunikat pokazuje się przy niepoprawnych plikach mp3.

I tutaj moja gorąca prośba o program, który sprawdzi czy ten plik nadaje się do mojego odtwarzacza. oto strona instrukcji, gdzie opisane są wszystkie rodzaje obsługiwanych mp3 :

http://i53.tinypic.com/2885c3l.png

Ja już naprawdę nie mam pomysłu jak to zrobić…

Kup najlepiej dobrej firmy płyty i nagrywaj na nich mp3ójki z małą prędkością np. 8x max do 16x.

profilaktycznie przetestuj ten sprzęt tylko na plikach mp3 o stałym bitrat czyli CBR

ponieważ w specyfikacji jest nota iż ma problemy z plikami VBR (Variable Bit Rate)

dobrej jakości pliki uzyskasz stosując ripper EAC

  • identyczny problem trafiłem przed dwoma dniami na forum VW tylko chyba radio było inne. Wyjście było takie jak opisałeś. User odpisał że użył płyty Verbatime(wcześniej używał jakiejś taniochy) i nagrał z najmniejszą prędkością i problem znikł. Miejmy nadzieję że naszemu koledze też to pomoże. Pozdrawiam.

Niestety, nagrałem z najmniejsza prędkością i nic to nie dało… (na płytach verbatim).

Myślę, że problem leży w plikach mp3, ale jak to dokładnie sprawdzić to nie wiem, mam nadzieję, że jeszcze coś poradzicie…

Patrząc na instrukcję radziłbym ci sprawdzić twoje MP3 pod kątem bitratingu i częstotliwości próbkowania bo o tym tam jest wspomniane. Na szybko programu ci nie wskażę ale n.p. WinAmp pokazuje te dane. Na odtwarzanym pliku(w edytorze list odtwarzania) PPM>Wyświetl informacje o pliku. Jeżeli wiesz których plików ci radio nie odtwarza, porównując informacje może uda ci się dojść do jakichś wniosków. Może to być za wysoki lub za niski bitrating albo nieakceptowana częstotliwość próbkowania. O ile oczywiście to byłyby przyczyny problemu. Zresztą jeżeli kursorem najedziesz na MP3 w folderze to też pokaże ci informacje o pliku, bez częstotliwości próbkowania. Upewnij się też czy na pewno masz w folderach same MP3. U mnie przez przypadek “przemyciły” się AAC+ i też kombinować musiałem skąd problemy. Radio(Pionieer) ich nie akceptowało.

W takim razie sądzę że to nie wina CD ani mp3 tylko radia. Prawdopodobnie ma coś nie tak z laserem, oddaj na gwarancję.

@rlk120 Trochę późno ale trafiłem na coś co może ci się przydać w przyszłości http://www.zak.lodz.pl/download/eac_man … anual.html Pozdrawiam.