Program do sprawdzenia sygnału internetu?

Spróbuje to najjaśniej jak mogę określić. Internet mam radiowy. Wygląda to tak że antena podłączona jest do access pointa a on z komputerem skrętką. Poszukuję takiego programu który będzie pokazywał mi w procentach jaki sygnał odbieram czy słaby czy mocny bo przestawiła mi się antena i przerywa mi połączenie z internetem co jakiś czas. Proszę o pomoc.

Znam tylko net Stumbler

http://www.instalki.pl/programy/downloa … umbler.php

wiem że program działa z kartami sieciowymi wlan… nie wiem czy zobaczy AP??

Nie zobaczy, nie wiem jak to jest w innych.

Ale ja mam D-link DWL-2100 i poprzez telnet się loguje na niego i wpisuje polecenie “g st” i pokazuje mi z kim jest połączone i jaki zasięg(im mniej tym lepiej, bo pokazuje w dBm).

Zależy jakiego masz acces pointa i czy możesz się logować poprzez SSH lub telnet i tutaj to już tylko stosowne polecenie(google).

ziembat ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.