Program do stworzenia projektu osiedla 3D


(Guildos) #1

Mam do stworzenia projekt osiedla w 3D i ni wiem jakim programem mam to zrobić, jakby co to używam Ubuntu, dodam również, iż fajnie by było jakby program był łatwy i z dużą ilością poradników bo coś słabo mi idzie projektowanie :confused: pomożecie? Prosze...


(pstrowsky) #2

Skoro na Ubuntu to najlepsze co możesz znaleźć do tego typu zastosowań nazywa się Blender 3D. Zaprojektujesz i wyrenderujesz za jego pomocą co tylko będziesz chciał. W inne programy tego typu nie ma się co bawić do Blendera znajdziesz najwięcej dobrych tutoriali.

Paczki do wersji Blender 2.65a znajdziesz na http://www.blender.org/download/get-blender/ albo w repozytorium. Zapewne przyda Ci się też ten link: http://www.blender.pl/


(sadaj72) #3

Poradniki do blendera (bardzo dobre): http://cgcookie.com/blender/

i po polsku: http://polskikursblendera.pl/


(pstrowsky) #4

Na Blenderguru masz fajny tutek na interesujący Cię temat http://www.blenderguru.com/videos/how-to-create-a-city/ przeglądnij sobie podane materiały i życzę owocnej pracy :slight_smile:


(H Inkwizycja) #5

Jak ci nie idzie projektowanie to sketch up. Banalnie prosty w obsłudze, a jak dodasz do niego render typu kerkythea to prace wyglądają rewelacyjnie.


(Guildos) #6

Dzięki za pomoc :smiley: a sketch up jest na Ubuntu jak rozumiem :slight_smile: a jak nie to filmik jak zbudowac miasto jest bardzo fajny thx :wink: teraz tylko dostane od klienta rysunek co i gdzie i dzięki wam będe wiedział jak to zrobić :smiley:


(H Inkwizycja) #7

Z tego co wiem sketchup można spokojnie odpalić w wine na linuksie, a jak nie to blender zostaje. Natomiast faktycznie jeśli masz się uczyć któregoś z tych programów bez większej wiedzy to dużo łatwiej odnajdziesz się właśnie w sketchupie. Tutków tez znajdziesz od groma, a ta jak mówiłem z dodatkowym renderem daje rewelacyjne efekty.


(sadaj72) #8

Nie jestem taki pewny, o ile sam sketchup jest dość łatwy w obsłudze, to wine i zewnętrzne silniki mogą powodować problemy, blender jest natywną aplikacją na linuksa.


(pstrowsky) #9

W Keczupie brak jest outputu czyli wbudowanego, porządnego renderera więc nie polecam. Program pozbawiony jest renderingu. Blender jest programem kompleksowym. Wymodelujesz i wyrenderujesz za jednym zamachem. Po kilku godzinach nauki Blender też nie jest trudny. Poza tym ma poważną zaletę, jest darmowy do użytku komercyjnego, Sketchup natomiast jest płatny.


(H Inkwizycja) #10

Keczap ma wersje darmową i platną dla profesjonalistow. A co do rendera wystarczy zainstalowac kerkythea i plugin do keczapa. Obsluga rendera kerky tez jest banalnie prosta i po paru tutkach mozna spokjne renderowac.