Program do stworzenia projektu osiedla 3D

Mam do stworzenia projekt osiedla w 3D i ni wiem jakim programem mam to zrobić, jakby co to używam Ubuntu, dodam również, iż fajnie by było jakby program był łatwy i z dużą ilością poradników bo coś słabo mi idzie projektowanie :confused: pomożecie? Prosze…

Skoro na Ubuntu to najlepsze co możesz znaleźć do tego typu zastosowań nazywa się Blender 3D. Zaprojektujesz i wyrenderujesz za jego pomocą co tylko będziesz chciał. W inne programy tego typu nie ma się co bawić do Blendera znajdziesz najwięcej dobrych tutoriali.

Paczki do wersji Blender 2.65a znajdziesz na http://www.blender.org/download/get-blender/ albo w repozytorium. Zapewne przyda Ci się też ten link: http://www.blender.pl/

Poradniki do blendera (bardzo dobre): http://cgcookie.com/blender/

i po polsku: http://polskikursblendera.pl/

Na Blenderguru masz fajny tutek na interesujący Cię temat http://www.blenderguru.com/videos/how-to-create-a-city/ przeglądnij sobie podane materiały i życzę owocnej pracy :slight_smile:

Jak ci nie idzie projektowanie to sketch up. Banalnie prosty w obsłudze, a jak dodasz do niego render typu kerkythea to prace wyglądają rewelacyjnie.

Dzięki za pomoc :smiley: a sketch up jest na Ubuntu jak rozumiem :slight_smile: a jak nie to filmik jak zbudowac miasto jest bardzo fajny thx :wink: teraz tylko dostane od klienta rysunek co i gdzie i dzięki wam będe wiedział jak to zrobić :smiley:

Z tego co wiem sketchup można spokojnie odpalić w wine na linuksie, a jak nie to blender zostaje. Natomiast faktycznie jeśli masz się uczyć któregoś z tych programów bez większej wiedzy to dużo łatwiej odnajdziesz się właśnie w sketchupie. Tutków tez znajdziesz od groma, a ta jak mówiłem z dodatkowym renderem daje rewelacyjne efekty.

Nie jestem taki pewny, o ile sam sketchup jest dość łatwy w obsłudze, to wine i zewnętrzne silniki mogą powodować problemy, blender jest natywną aplikacją na linuksa.

W Keczupie brak jest outputu czyli wbudowanego, porządnego renderera więc nie polecam. Program pozbawiony jest renderingu. Blender jest programem kompleksowym. Wymodelujesz i wyrenderujesz za jednym zamachem. Po kilku godzinach nauki Blender też nie jest trudny. Poza tym ma poważną zaletę, jest darmowy do użytku komercyjnego, Sketchup natomiast jest płatny.

Keczap ma wersje darmową i platną dla profesjonalistow. A co do rendera wystarczy zainstalowac kerkythea i plugin do keczapa. Obsluga rendera kerky tez jest banalnie prosta i po paru tutkach mozna spokjne renderowac.