Program do stworzenia prostej aplikacji

Witam. Do szkoły na informatykę muszę stworzyć taką aplikację, że jest mapa i zaznaczonych kilka miast na niej, a po kliknięciu w nie otwierają się okna z jakimś tekstem i zdjęciami albo filmem (ogólnie opisem tych miast). Niby nic skomplikowanego, ale nie mam pojęcia, w jakim programie to zrobić, dlatego proszę specjalistów o nakierowanie na jakiś. Sytuacja jest taka, że jak łatwo się domyślić nie znam się wcale na programowaniu, ale jestem w stanie nauczyć się obsługi jakiegoś stosunkowo prostego narzędzia.

Zdecyduj się proszę - to ma być program, czy po prostu prezentacja? Jak to drugie, to możesz przecież użyć PowerPoint, Google Slides, czy nawet YouTube.

To ma być coś bardziej skomplikowanego niż prezentacja, wymagać większych umiejętności niż po po prostu tworzenie slajdów…

Nie wiem więc czego oczekujesz, jak nie masz żadnych umiejętności… Może Dreamweaver (Adobe)?

Najprościej to chyba w HTML czyli coś takiego jak w tym przykładzie:
http://omega.pdg.pl/mapa/
mapa.zip (30,1 KB)
Wystarczy zmienić obrazek i współrzędne klikalnych fragmentów obrazka gdzie po kliknięciu otwiera się okno tekstowe ze zmieniającym się tekstem.
Taki programik to kilka linijek napisanych w notatniku.
No, to trochę pokląłem na to forum bo chciałem wkleić sam krótki kod i nie dało się, a przynajmniej ja nie potrafię… :frowning:

Jednego nie rozumiem - jeśli w szkole masz przedmiot Informatyka, to chyba tam było poruszane programowanie, omówione programy do tego, itd. Więc nie odkrywasz nic nowego, nie błądzisz we mgle, tylko kontynuujesz temat poruszony na zajęciach.