Program do stworzenia prostej aplikacji

(bastethe) #1

Witam. Do szkoły na informatykę muszę stworzyć taką aplikację, że jest mapa i zaznaczonych kilka miast na niej, a po kliknięciu w nie otwierają się okna z jakimś tekstem i zdjęciami albo filmem (ogólnie opisem tych miast). Niby nic skomplikowanego, ale nie mam pojęcia, w jakim programie to zrobić, dlatego proszę specjalistów o nakierowanie na jakiś. Sytuacja jest taka, że jak łatwo się domyślić nie znam się wcale na programowaniu, ale jestem w stanie nauczyć się obsługi jakiegoś stosunkowo prostego narzędzia.

(bachus) #2

Zdecyduj się proszę - to ma być program, czy po prostu prezentacja? Jak to drugie, to możesz przecież użyć PowerPoint, Google Slides, czy nawet YouTube.

(bastethe) #3

To ma być coś bardziej skomplikowanego niż prezentacja, wymagać większych umiejętności niż po po prostu tworzenie slajdów…

(bachus) #4

Nie wiem więc czego oczekujesz, jak nie masz żadnych umiejętności… Może Dreamweaver (Adobe)?

(floyd) #5

Najprościej to chyba w HTML czyli coś takiego jak w tym przykładzie:
http://omega.pdg.pl/mapa/
mapa.zip (30,1 KB)
Wystarczy zmienić obrazek i współrzędne klikalnych fragmentów obrazka gdzie po kliknięciu otwiera się okno tekstowe ze zmieniającym się tekstem.
Taki programik to kilka linijek napisanych w notatniku.
No, to trochę pokląłem na to forum bo chciałem wkleić sam krótki kod i nie dało się, a przynajmniej ja nie potrafię… :frowning:

(Pablo_Wawa) #7

Jednego nie rozumiem - jeśli w szkole masz przedmiot Informatyka, to chyba tam było poruszane programowanie, omówione programy do tego, itd. Więc nie odkrywasz nic nowego, nie błądzisz we mgle, tylko kontynuujesz temat poruszony na zajęciach.