Program do synchronizacji katalogów

Witam serdecznie,

Mam 2 dyski:

a) dysk główny i katalog z danymi,

b) dysk z kopiami.

 

Potrzebuję program który będzie automatycznie synchronizował mi te katalogi pomiędzy dyskami.

 

Czy możecie mi coś polecić?

Najlepiej darmowego :wink:

 

FreeFileSync, do znalezienia http://www.dobreprogramy.pl/FreeFileSync,Program,Windows,20987.html

 

Bardzo fajny program, jak podepniesz dyski i dobrze je skonfigurujesz to masz problem z głowy i z automatu wszystko fajnie działa.

A po co programy które cuda-wianki czynią? Wszystko możesz sobie sam oprogramować w batchu takim jak: backup.bat wrzucasz w harmonogram zadań jak często potrzebujesz i po problemie.

Dzięki :slight_smile:

co wpisać w tym programie w lini komend (po uruchomieniu)?

Program łatwiejszy, ja nie znam basha :frowning: Tylko jakieś polecenie trzeba tam wpisać i nie bardzo wiem jakie :confused:

Generalnie jest tak napisane, że jak nie zanegujesz, to będzie kopiował nowe pliki z określonych katalogów.

Wystarczy dokonfigurować katalogi do synchronizacji - u mnie to była muzyka, książki, foto. Do tego zapis ostatniego backupu i logowanie zmian.

P.S. Batch a bash to drobna różnica :wink:

tak, katalogi ustawiłem - tylko program chce żeby coś mu wpisać w tą linię poleceń…

Nic nie chce - zakładając że ścieżki pozmieniałeś, to uruchamiasz i dajesz T/N (albo czekasz).