Program do szyfrowania - bez uprawnień administratora

Witam,

szukam sposobu na szyfrowanie pendriva (niekoniecznie całego, mogą być to wybrane “fragmenty” pamięci). Od razu na początku powiem, że chodzi mi o sposób niewymagający uprawnień administratora , bez możliwości nawet jednorazowej instalacji na komputerze roboczym (zabezpieczenia w pracy…).

Ze względu na powyższe z dostępnej listy odpada TrueCrypt i wiele innych programów…

Dodatkowo powiem, że mam pendrive Kingston 2GB Data Traveller II Plus, który oferuje program do szyfrowania, jednak on także wymaga konta z uprawnieniami administratora…

Na razie jedyne działające rozwiązania to:

  • Rohos Mini Drive - działa, do zwykłych plików nawet OK, odpala proste programy (montuje wirtualny folder), ale nie chce odpalić Firefoxa (chyba zbyt złożona forma programu),

  • Tucan - szyfruje pliki, każdy z osobna, jest to trochę czasochłonne (w zależności od pendriva). Firefox działa, ale musi być w całości odszyfrowany.

Szukałem też pendrivów z szyfrowaniem sprzętowym, oto co znalazłem:

a) Pendrive Patriot Bolt 4GB

b) Pendrive PQI i812 4GB 30MB/s USB Ur-Smart

c) Lexar 4GB JumpDrive Secure II Plus

d) SanDisk Ultra Backup PENDRIVE 8GB

e) Kingston LOCKER 4GB

Niestety, jednocześnie przeczytałem poniższe:

» Szyfrowanie “bezpiecznych” pendrive’ów złamane – Niebezpiecznik.pl

Czy ktoś z Was ma/używa któregoś z powyższych pendrivów i może go polecić lub odradzić? Czy to szyfrowanie oferowane prze powyższe pendrivy będzie działać bez problemu na koncie ograniczonym?

Co radzicie i polecacie. Proszę o porady w następujących kwestiach:

1 - możliwe do zastosowania oprogramowanie szyfrujące (niewymagające admina), najlepiej z obsługą Windows XP -> Windows 7

2 - pendrivy z szyfrowaniem sprzętowym (8GB to max, mogą być mniejsze pojemności) ($$ do około 100zł max).

Pozdrawiam i liczę na pomoc,

R.

Może: http://www.safehousesoftware.com/SafeHouseExplorer.aspx

Korzystam z SafeHouse Explorer , bardzo dobry i bezpłatny.