Program do szyfrowania NTFS

Witam

Zamierzam niedługo oddać laptopa do naprawy, i szukam programu, który w skuteczny sposób zaszyfruje mi ( dwie) partycje z NTFS, tak aby nikt nie mógł się do nich dostać.

Pozdrawiam

Ze swojej strony polecam TrueCrypt, pamiętaj tylko, że szyfrowanie TrueCryptem usuwa dane, musiałbyś je najpierw skopiować na inny nośnik lub wydzielić partycję, najpierw ją zaszyfrować, dopiero skopiować na szyfrowaną partycję. Można zaszyfrować istniejące dane przy pomocy eCryptFS, ale wątpię, aby obsługiwał system plików Ntfs, niestety nie mam teraz czasu tego sprawdzić, więc jak coś to sam sprawdź jakie systemy plików obsługuje eCryptFS.

Ze swojej strony polecam mimo wszystko zrobić kopię najważniejszych danych, gdyby przypadkiem serwis je usunął, nie powinni tego zrobić, ale lepiej dmuchać na zimne, niż potem tracić nerwy i się użerać z serwisem.

Pozdrawiam!

To może pójdę na bardziej prostą drogę. Istnieje jakiś live cd, który robi kopię całego dysku łącznie z partycjami, na udostępniony folder w lan ? Fajnie jakby był taki, że podpinam sobie potem laptopa bootuje z lan i wszystko się z automatu robi…

CloneZilla to umożliwia => druga część tego poradnika:

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html .

Tak, jak pisał marcin, możesz to zrobić przy pomocy CloneZilla, wówczas Ciebie interesuje opcja samba_server.

Pozdrawiam!

Ja zaszyfrowałem cały dysk twardy w laptopie (systemowy i inne partycje) oraz zewnętrzny i True Crypt nie usunął mi żadnych plików.

Polecam się dokształcić :slight_smile: Niech redakcja zorganizuje szkolenie z TrueCrypt’a :slight_smile:

Może lepiej sam się dokształć, w wersji dla Windowsa jest możliwe to, o czym piszesz, w wersji dla Linuksa nie ma takiej możliwości, zresztą wersja dla Linuksa jest okrojona jeszcze z innych opcji w stosunku do wersji dla systemów Windows. Jakbyś nie zauważył, dyskusja odbywa się w dziale, dotyczącym systemu Linux.

Pozdrawiam!