Program do szyfrowania załączników zamiast PGPi

Witam.
Do tej pory używałem na Windows XP programu: PGP8.exe do szyfrowania kluczem publicznym drugiej strony załączników (arkusze kalkulacyjne) i wysyłałem zaszyfrowane jako pliki *.pgp do rozszyfrowania przez drugą stronę swoim kluczem prywatnym. Z uwagi na to, że tem program PGP 8 nie jest już rozwijany szukam nowego programu, w tym pod system Windows 10 64-bity Pro, który pozwala na takie szyfrowanie mając klucz publiczny (otrzymany i wczytany z pliku *.asc) drugiej strony.

Dziękuję za wszelką odpowiedź.

Pozdrawiam
M.K.

Program PGP jest nadal rozwijany, obecnie jest wersja 10.4.1, tyle że już nie darmowa (darmowe - ale oczywiście nie do użytku komercyjnego - były wcześniejsze wersje, teraz już chyba takich nie ma).
A z darmowych (pod Windows) dobry jest Gpg4win, obecnie jest wersja 3.0.0, ale ja wolę używać wersji poprzedniej, tj. 2.3.4.
Ahaś - i ten program (Gpg4Win) może pracować z kluczami z programu PGP (.asc), jedynie pliki zaszyfrowane mają rozszerzenie .gpg (a nie .pgp).

Witam i dziękuję za odpowiedź.

OK przetestuję najnowszą wersję.

Moje pytanie jest tylko takie czy jeżeli wyeksportuję sobie posiadane klucze publiczne drugich stron z PGPi 8 oraz mój klucz prywatny i publiczny to wczytam je (zaimportuję) do GPG4Win aby na nowo wszystkiego nie generować ?

Dziękuję i pozdrawiam
M.K.