Program do tworzenia animacji w dobrej jakości z filmiku

(Miko868) #1

Szukałam podobnych tematów, jednak nic sensownego nie znalazłam.

Otóż potrzebuję programu do tworzenia z filmików animacji w dobrej jakości. Do tej pory używałam Animation Shop 3, jednak jakość takiej animacji jest na średnim poziomie. Mimo, że fragment filmiku z którego tworzę tam animację jest bardzo dobrej jakości, to po przetworzeniu w Animation Shop 3 i zapisaniu takiej animacji w formacie .gif traci ona na jakości.

A widziałam mnóstwo takich prac, animacji, gdzie one są naprawdę dobrej jakości i nie ma tzw. "pikselozy". Więc może poradzilibyście mi jakiś program w którym wykonam taką animację nie tracąc przy tym przy jakości takiej grafiki. Znacie jakiś dobry program do tego typu prac?

(birbag) #2

program za za przeproszeniem dowolny.. liczy się tylko "myślenie" bo nawet tutaj już nie ma mowy o kreacji ? ( rozumiem że film istnieje i tylko ów przerobić trzeba na 'rysunkową animację' 1:1 )

a więc "myśl !"

p.s.

gify mają 256 kolorów max...

(Boria14) #3

Coś bardziej konkretnie napiszesz...?

Bo ,że obraz sprowadzony do GIF-a,sie spaskudzi,to większość wie...

Może rozwiniesz swą błyskotliwą ponte,i pomożesz Pani Miko,a i nam ,czytającym się coś przyda....???? :shock:

Bez urazy,ale Twoja wina,pozdrawiam

(Miko868) #4

Tak, tak, niby większość wie, że gif jest gorszej jakości niż jpg itd. ale widziałam mnóstwo gifów, gdzie były naprawdę dobrej jakości, bez tzw. "pikselozy" jak u mnie.

A i no nie wiem, co masz na myśli pisząc "rysunkowa animacja"? Chodzi mi o to, aby kawałek filmu był przerobiony w formacie .gif, aby można było swobodnie umieścić jako sygnaturę lub na stronę internetową czy bloga.

(sadaj72) #5

apng ktoś kiedyś wymyślił, i chyba sporo przeglądarek już to obsługuje.