Program do tworzenia animacji


(system) #1

Poszukuję programu w którym można robić rysunkowe animacje, klatka po klatce (znaczy, że robię w poszczególnych klatkach rysunki np. psa a później klikam "play" i pies się porusza :p). Powiedzmy, że taki "Pivot" tylko zamiast tego gotowego ludzika, wszystko rysuje się samemu. Aha i znalazłem taki program "Easy Toon", ale nie mogę odszukać żadnego miejsca skąd można go pobrać. Czy on jest darmowy, dostępny legalnie do ściągnięcia?


(Kamil321) #2

GIMP - robisz po kolei klatki jako warstwy, optymalizujesz dla formatu gif i zapisujesz jako animację.


(Marcinkozikowski15) #3

Wiem skąd możesz wziąść profesjonalny program jeżeli chcesz link do niego to pisz na PW program nazywa się Endorphin


(Kamil321) #4

Endorphin tworzy animacje 3D a nie "klatka po klatce"...


(system) #5

Endorphin znam, poza tym właśnie chciałem program do rysowania w kolejnych klatkach. A wie ktos może co z tym Easy Toon'em? Można skądś pobrać?


(Kamil321) #6

Wystarczyło trochę w Googlach pogrzebać :wink:

instalka

tutoriale


(system) #7

OK, sprawdziłem oba, EasyToon całkiem, całkiem, a czy istnieje taki program aby miał ten (nie wiem jak to nazwać)..hmm... "pasek z klatkami" taki u dołu, gdzie widać wszystkie poszczególne scenki obok siebie, jak np. jest to w Windows Movie Maker?


(Kamil321) #8

Sam sobie odpowiedziałeś :lol: W wmm też można dodawać zdjęcia na osi czasu i traktować je jako klatki, a później zapisać jako film.


(system) #9

Jednak WMM często się wiesza itp. więc praca jest utrudniona. A zatem jest jakis programik do animacji rysunkowych z osia czasu?

-- Dodane 27.01.2009 (Wt) 20:28 --

I co? Nic? Żadnej odp.....


(system) #10

Adobe Flash, ale niestety dosyć drogi.

Z darmowych ciekawie wygląda Synfig Animation Studio, http://www.synfig.org , co prawda jest głównie dla Linux'a ale posiada wersję Windowsową. Przed instalacją na Windowsie należy obejrzeć video-tutorial http://pl.youtube.com/watch?v=mrDqiRI7fwk.