Program do tworzenia animacji

Cześć, 

 

Chciałabym stworzyć swoją animacje tylko nie wiem jaki byłby do tego najlepszy program. Oczywiście, zaznaczę, że nie miałam nigdy styczności z tego typu programami, więc może na początek jakiś prosty w obsłudze? 

Proszę o jakieś propozycje. 

Podaj może jakiś przykład, jakby ta animacja miała wyglądać, bo są różne, np. tworzone w wektorach albo rysowane klatka po klatce w programie graficznym. Są też takie prościutkie, które można wykonać automatycznie, np. przesuwający się napis czy padający deszcz. Zależnie od wyglądu animacji może być potrzebny inny program.

Może to nie zabrzmi dobrze, ale nawet nie wiem o czym mówisz mając na myśli ‘wektory’ :smiley: także na początek na prawdę coś nieskomplikowanego, żebym mogła zobaczyć “czym to się je” po prostu…pomysłu jakiegoś konkretnego jeszcze nie mam, ale na pewno chcę by to była animacja stworzona z barwnych DOSŁOWNIE i  w przenośni postaci. Ładna grafika, nie jakieś ludziki naszkicowane z kresek ;)  żeby całość miała ręce i nogi. 

Ale bez podania jakiegoś orientacyjnego przykładu jak to ma wyglądać i jak te ludziki mają się poruszać, to ciężko coś doradzić. A te “ładne ludziki” planujesz sobie narysować czy skąd je weźmiesz?

https://www.google.pl/search?q=people+animation&newwindow=1&tbm=isch&source=lnt&tbs=itp:animated&sa=X&ved=0ahUKEwjisbG-5pbQAhXICSwKHVNxAzgQpwUIFQ&biw=1566&bih=760&dpr=1 - może tutaj coś znajdziesz

Właśnie chodzi o to, że  chce narysować. :slight_smile: Hm, to widzę, że jednak bez konkretów się nie obejdzie. Wrócę zatem jak już będę mieć poukładane w głowie co i jak. Dzięki! 

A potrafisz rysować/malować w programie graficznym? Masz tablet graficzny?

Noł. :]

Doświadczenia, że tak powiem w tym temacie nie mam ani tyci tyci :] A na laptopie, się da? :smiley:

Bez tabletu graficznego to raczej trudno, chociaż są mistrzowie, co malują za pomocą myszki, ale to trudna sztuka. Jeśli potrafisz rysować na kartce, to warto zakupić tablet graficzny, ale też trzeba trochę czasu, aby go opanować, bo nie jest tak łatwo jak na kartce.

Innym sposobem, bez użycia tabletu, jest narysowanie na kartce, zeskanowanie i odrysowanie w programie wektorowym.

W obu przypadkach trzeba przede wszystkim umieć rysować.

Z darmowych programów do malowania bezkonkurencyjna jest Krita, naprawdę świetny program i do tworzenia animacji też jest tam moduł, a przynajmniej był w planach. Program bardzo szybko się rozwija i nie zainstalowałam najnowszej wersji, więc nie mam pewności.

Do wektorów bardzo prostym w obsłudze i naprawdę przyjemnym, darmowym programem jest Inkscape. Sama w nim rysuję: obrazek.png

Witam,

 

Może zobacz program Krita (https://krita.org/en/krita-3-0-release-notes/)

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Jest Krita do animacji:  http://www.dobreprogramy.pl/Krita-Animation-Edition,Program,Windows,68461.html

Dobrze, a gdybym nie poradziła sobie z rysowaniem? bo taka opcje biorę pod uwagę…nie jestem raczej bardzo uzdolniona artystycznie jeżeli chodzi o rysunek :] to również, mogę z niego korzystać umieszczając obrazy z Internetu np? 

Można utworzyć animację korzystając z gotowych obrazów, ale wtedy to już wystarczy do tego GIMP: http://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=12. Z tym, że wszystko zależy od tego, jak ta animacja miałaby wyglądać. Korzystanie z gotowych obrazów na pewno mocno ograniczy możliwości.