Program do tworzenia baz danych SQL z opcją generowania zapytań

Witam,

Poszukuje programu, w którym stworzę bazę danych (tabele, jakieś tam domyślne wpisy), lecz chciałbym, aby miał możliwość wygenerowania mi potem zapytań SQL, z których “ręcznie” zrobię bazę identyczną. Spotkał ktoś takie rozwiązanie? :slight_smile:

Pozdrawiam

Pytanie jaki SQL. Jeśli MS SQL - to dobrze robi to standardowy SQL Server Management Studio. Z kolei Visual Studio potrafi porównywać dane i schematy. Wcześniej potrzebne były do tego płatne narzędzia firmy Red Gate (swoją drogą możesz na nie zerknąć, bo są świetne i wspierają więcej baz).

Wybacz, że dopiero odpisuję, ale przytłoczyła mnie praca. Szczerze powiedziawszy SQL jest mi do tych celów obojętny - może być MS - powiedz mi tylko jak to uzyskać w SMS? W stylu wygenerowania CREATEa?

Nie lepiej zrobić sobie bazę MySQL w dowolnym edytorze graficznym, wypełnić danymi jakimi się chce a następnie zrobić dump i otrzymać plik tekstowy z komendami SQL które tworzą bazę?

Myślę, że większość narzędzi do edycji baz ma taką opcję. W SSMS robi się to przez prawo-klik na bazę Tasks\Generate Scrips.
W zakładce “Set scripting options” po kliknięciu w Advance jest dostępnych sporo opcji - np. czy również skryptować dane, poziom kompatybilności itd.

Inna opcja to prawo klik na tabelę, funkcję, … dowolny obiekt i wybranie “Script [table|function|…] as\Create To”

1 polubienie

SqlDBD

Jeśli założyłeś tutaj konto tylko po to, żeby promować to oprogramowanie, to długo mieć go nie będziesz :wink: