Program do tworzenia CD/DVD z systemem

Witam! !!

Prosiłbym o propozycje programów, dzięki którym mógłbym zrobić kopię mojego systemu na CD/DVD, a po ewentualnym formacie, wgrać zawartość tegoCD/DVD na partycję C, i mieć system w postaci jakiej go nagrałem (np ze sterownikami itd…)

Wybaczcie, że nie piszę bardziej profesjonalnie, ale nie wiem jak się opisany przezemnie proces nazywa :smiley:

Wiem, że takie “coś” idzie zrobić, ponieważ, dużo laptopów ma takie systemy na DVD lub ukrytej partycji (która też moze być dobrym rozwiązaniem u mnie).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! !!

Program Acronis True Image 12.0 Home pozwala zrobić kopię na płycie DVD a później ją przywrócić. Wcześniejsza wersja tego programu (11.0) jest po polsku i ma dokładny podręcznik użytkownika :slight_smile:

zapoznaj się z tym - Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP. Są tam też poruszone inne tematy , ściągnij sobie pliki i obejrzyj demonstrację.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20

W demonstracji Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP Docent przybliża możliwości jakie dają nam wbudowane funkcjonalności systemu Windows XP. Nie każdy wie, że aby sporządzić obraz dysku czy też backup przyrostowy, wystarczy skorzystać z narzędzi wbudowanych w system. Warto się z nimi zainteresować chociażby dlatego, że może się okazać, iż to co otrzymujemy wraz z systemem jest w zupełności wystarczające i nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowe aplikacje. Oczywiście nie dla każdego te rozwiązania okażą się wystarczające ale na pewno warto się z nimi zapoznać.

hehe :smiley: fajnie się ogląda :smiley: tylko że tak się składa że mam Widows XP home edition i u mnie takiej opcji nie ma… ;(

__________________________________________________________________________________________________________

OK, już dograłem ta opcję z cd Windowsa, jednak kiedy prubuję robić backupa (tak jak na filmiku pokazowym) wyskakuje mi błąd

“Nie można utworzyć plików dla dyskietki odzyskiwania. Operacja zostałą przerwana” Sprubuję jeszcze znaleźć i sformatować inną dyskietkę, ale może mi to zająć sporo czasu ;):stuck_out_tongue: