Program do tworzenia formularzy pdf

Witam, 

poszukuję oprogramowania do tworzenia aktywnych formularzy w formacie PDF (podobnych do druków PIT czy innych druczków które można otrzymać w skarbówce). Generalnie udało mi się zrobić całkiem przyzwoity formularz w LibreOffice. Niestety jednak po przetworzeniu do PDF większość zależności takich jak pole do wprowadzania daty czy też pole wyboru traci część swoich właściwości i nie działa prawidłowo. Zależy mi na tym żeby formularz sam był w stanie wykonywać proste obliczenia (np. wprowadzam coś w pole “A” i z automatu obliczana cena usługi na podstawie stałych), miał rozwijane listy (np. z wyborem powiatów, województw itp.) oraz była możliwość zapisu danych po skończeniu wypełniania. Jakie oprogramowanie do tego celu możecie mi polecić i czy da się to zrealizować w PDF? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Spróbuj wykonać cos takiego w Excellu :slight_smile:

No tak wiem ze excel to nie było by złe rozwiazanie. Ale klientowi właśnie zależało żeby plik był w pdf a po przetworzeniu z excela podejrzewam że nie będzie możliwości jego dalszej edycji. Nikt nie ma żadnego pomysłu?

Foxit Editor pozwala na edycję PDF

 

Spróbuj też  PDF-XChange Editor :

 

http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange-Editor,Program,Windows,48795.html