Program do tworzenia galerii zdjęć SWF


(Milena Anus) #1

Witam, potrzebuję prosty programik do szybkiego tworzenia galerii zdjęć. Owa galeria ma być wyeksportowana do pliku *.swf. Oczywiście jest wiele tego typu programów, aczkolwiek żaden nie ma możliwości dodania przycisków nawigacyjnych pod zdjęciami. Wszystkie programy jakich do tej pory używałam oferują jedynie przełączenie grafiki po określonym czasie, mi jednak bardzo zależy na zmianie zdjęcia przy kliknięciu.

Wiem, wiem mogę użyć programu Macromedia Flash i stworzyć sobie galerię według własnych wymagań, ale przy ilości zdjęć jakie muszę posegregować w odpowiednie galerie, byłoby to zbyt czasochłonne.

Zatem jeśli ktoś z Was, drodzy Forumowicze, korzystał z programu o wymienionych funkcjach lub wie o istnieniu takowego proszę o podanie nazwy.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc;)


(floyd) #2

Może ten:

http://stegmann.dk/mikkel/porta/


(Milena Anus) #3

Niestety podany przez Ciebie program generuje galerie za pomocą html i js, a ja koniecznie potrzebuję galerii w pliku *.swf.


(floyd) #4

Są do wyboru dwa rodzaje galerii do wyświetlenia, także w formacie .swf i nawet są przykłady:

http://stegmann.dk/mikkel/porta/demo/mies_simpleviewer/

Jeżeli byś sobie życzył programu kompilującego wszystko do pliku swf to raczej byś musiał użyć

np. http://www.programosy.pl/program,flash-professional.html który nie jest darmowy, a i obsługa nie jest już tak banalna.


(Milena Anus) #5

Owszem jest możliwość uzyskania efektu flash, ale cała galeria działa tylko w przeglądarce internetowej. Niestety nie da się przeglądać galerii bezpośrednio z pliku .swf. Wszystko ładnie działa gdy otworzę index.html w przeglądarce, ale galeria flash nie działa oddzielnie.

Zresztą sam zobacz:

pliki .swf —> https://dl.dropboxusercontent.com/u/63969710/viewer.swf https://dl.dropboxusercontent.com/u/639 … rta_sv.swf

tutaj wszystkie pliki generowane przez program ----> https://dl.dropboxusercontent.com/u/63969710/album.rar

Dodane 05.05.2013 (N) 13:05

Pracowałam wielokrotnie w Flash Professional 8 i we wcześniejszej odsłonie Macromedia Flash MX 2004. Problem w tym, że mam do zrobienia kilkanaście małych galerii, które chcę potem wrzucić do PowerPointa. Praca w Flash Pro 8 byłaby zbyt czasochłonna, dlatego szukam szybszych i wygodniejszych rozwiązań. :wink:


(Bogdan_G) #6

Wypróbuj ten programik http://www.programosy.pl/program,swf-opener.html


(Milena Anus) #7

Niestety SWF Opener nie odpala tych plików, Macromedia Flash Player 7 również.


(floyd) #8

Jeżeli program ma tworzyć plik swf, to musisz raczej szukać kompilatora flash, a nie programów do tworzenia galerii zdjęć, które co najwyżej tylko wykorzystują pliki swf wcześniej skompilowane.

Np. darmowy firmy Adobe:

http://www.adobe.com/devnet/flex/flex-sdk-download-all.html


(Bogdan_G) #9

Faststone viever, takie portable z programosów, obsługuje rozszerzenie swf, jak mu się w opcjach zaznaczy. http://www.programosy.pl/program,fastst … table.html