Program do tworzenia gier 3D

Witam, poszukuję programu typu Game Maker który miałby możliwość tworzenia gier fpp, fps 3D.

Matevos6 , możesz spróbować programu “fps creator” ale nie jestem pewien jakie on daje możliwości słyszałem jedynie o nim.

Tylko że FPS Creator jest bardzo ograniczony korzystałem już z niego i do tego nie można samemu w nim robić nowych tekstur wyglądu (Interfejsu) menu wyglądu np. broni, paska życia, amunicji itp.

A jeżeli już tak to czy ktoś miałby jakiś poradnik jak zrobić prostą grę 3D w Game Maker?

Albo czy znałby jakiś inny program?

Valve Hammer, Unreal Development Kit - i poszukać jakiś gotowych obiektów w internecie żeby tylko je ustawiać na mapie.

Matevos6 , prawda jest taka, że dobrej gry nie zrobisz poprzez takie programy. Jedyne rozwiązanie to napisanie swojej gry, ale to jest czasochłonne oraz nie raz trzeba sporo pieniędzy w to włożyć, chyba, że będzie się korzystać z darmowych narzędzi.

Programuje od 4 lat w Visual Basic .NET ale to jest poprostu zbyt skompilkowane oczywiście proste gry 2D to łatwizna ale 3D to udręka jeszcze do tego znajomość OpenGL itp. za dużo roboty dlatego chciałem skorzystać z jakiś programów. A znacie może jakiś program do tworzenia najprostszych gier na komórkę?