Program do tworzenia kopii bezpieczeństwa bez ograniczeń

Witam,

mam dość pokaźną kolekcję filmów na DVD i Blu-Ray i lubię mieć ich kopię bezpieczeństwa, a także oglądać z kompa bezpośrednio. Natrafiłem jednak na nowy film, którego kopii bezpieczeństwa zrobić nie mogę. :confused: MakeMKV informuje, że nie może dobrać się do FUT. I faktycznie, po zrobieniu kopii powstają artefakty. Próbowałem Ashampoo i DVDfab, HandBrake też wysiada. Szczęście, że od biedy film mogę oglądać na czytniku Blu-ray, ale to nie jest zbyt wygodne…

Znacie jakiś program, który poradzi sobie z tym zabezpieczeniem?

Pozdr.

TNO

Próbowałeś korzystać z programu ANY DVD?
Pamiętam, że w połączeniu z DVD Fabem był nie zastąpiony.
Co prawda nie kopiowałem już płyt jakiś czas, ale myślę, że program jest na bieżąco aktualizowany.

Może jakiś programik do tworzenia obrazu ISO płyty ?
http://www.bluray-player-software.com/windows-bluray-copy.htm
(Aurora Blue-ray copy)
lub ImgBurn (opcja tworzenia ISO).
Z darmowych jest ciężko coś zaproponować.

Można też spróbować “dd” kopii RAW, którą następnie możesz zamontować tym:
https://www.osforensics.com/tools/mount-disk-images.html

Niestety dd w wersji pod Windows nie daje rady uzyskać dostępu do napędu Blu-Ray.
Musiałbyś pobrać jakąś wersję live Linux. Potem spod konsoli:
fdisk -l /dev/sr*
(aby zobaczyć pod jakim adresem napęd Blu-ray występuje)
Następnie wejdź sobie w menadżer plików i kliknij na partycję na którą będziesz chciał nagrać obraz raw (może być nawet zewn. dysk usb) Po kliknięciu partycja się podmontuje i będzie widoczna jej ścieżka “/run/media/nazwa_użytkownika/nazwa”)

Już masz potrzebne dane do sporządzenia kopii. W konsoli wpisz:
sudo dd if=/dev/srX of=/run/media/nazwa_użytkownika/nazwa/bluray.raw bs=4M status=progress

Gdzie zamiast “X” podstawiasz liczbę jaką odczytałeś z fdiska i ścieżkę zastąp tą, co wcześniej sobie podmontowałeś. (zakończona ma być nazwą pliku pod jakim chcesz zapsać - w tym wypadku bluray.raw)

Utworzony obraz możesz sobie potem pod Windows podmontować programem OSFMount jak wyżej napisałem.
Polecenie “dd” jest destruktywne, więc jak saper nie możesz się pomylić.

A możesz podać tytuł tego “super filmu” ?

P.S. Ja używam RedFox AnyDVD HD i nie znalazłem jeszcze filmu, któremu nie dałby rady.

Jeszcze nie, ale spróbuję. Dam znać, czy się udało.

Dzięki, najpierw spróbuję z windą. Linuxa musiałbym od nowa instalować. :confused:

A o rosomaku to film. :slight_smile:

AnyDVD nie dał rady… Też są artefakty i kopnięte klatki.