Program do tworzenia nośników recovery

Witam, chciałbym utworzyć sobie nośnik recovery programem Recovery Manager, ale nie moge go nigdzie znaleźć i pobrać. Proszę o pomoc ![-o<

o to ci chodzi

http://www.brothersoft.com/recovery-manager-60932.html

??

Tak o coś takiego mi chodziło, ale jak zainstaluje ten program i chcę go uruchomić to pojawia się komunikat “No device connected in the system.” o co z tym chodzi?!

Ten program nie służy do tworzenia nośników recovery tylko do odzysku danych.

http://translate.google.pl/translate?hl … m%26sa%3DG

Do tworzenia nośników używamy np programu Norton Ghost :slight_smile:

aha, jak tak to proszę o jakieś propozycje innego programu do tworzenia nośników recovery. Zależy mi na tym żeby był po polsku i żeby był prosty w obsłudze, i darmowy

Norton Ghost jest po polsku

Do stworzenia obrazów partycji możemy użyć Paragon Hard Disk Manager 9.5. Pełna wersja dostępna za jedyne 9,90 zł z czasopismem Komputer Świat PLUS 1/2009.

:slight_smile:

użyję programu Norton Ghost, ale jak zrobi się już ten nośnik i nagra na płycie to żeby to odtworzyć trzeba ten program do tego

Z tego co mi wiadomo to Norton nie tworzy obrazów w postaci płyty bootowalnej. Żeby uruchomić odzysk nalezy do “zbootować” z płyty z Ghostem w programie wskazać lokalizację pliku z obrazem i rozpocząć odzysk.

czyli jakby mi się system popsuł to bym i tak musiał system jeszcze raz instalować?

Nie koniecznie,uruchamiasz w trybie awaryjnym i wskazujesz obraz partycji z której będziesz przywracał.

A dlaczego ??

System możesz postawić z obrazu wypalonego np na płycie DVD, bądź zapisanego na penie albo na zewnętrznym HDD.

czyli od razu z płyty odpali?

Nie, odpalasz z płyty z Ghostem, potem wyciągasz płytę i do napędu wkładasz płytę z obrazem i w programie wskazujesz lokalizację obrazu :slight_smile:

to znaczy że nagrywa obraz i program?

Nie, to znaczy że musisz mieć oryginalny nośnik z programem, z którego będziesz mógł zbootować komputer w przypadku awarii. Dalej już napisałem powyżej co masz zrobić.

:slight_smile:

ok ,dzięki :smiley: