Program do tworzenia stron internetowych :)

Cześć, chciałabym jak najszybciej nauczyć się projektowania/tworzenia stron internetowych, niestety podstaw programowania nie mam, a potrzebne mi to jakby to powiedzieć “na wczoraj”, czy ktoś mógłby mi polecić jakiś program do tego, ew jakiś szybki kurs internetowy, który mi mnie przygotował do tego najlepiej???
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

Jedyna opcja żeby to szybko ogarnąć to zlecić to komuś inaczej nie ma szans. Programy nie istnieją, a te które próbują coś w tym zakresie działać to szkoda na nie czasu bo efekt końcowy jest tragiczny, a czas i nakład pracy na jego uzyskania nieproporcjonalnie wielki.

Zależnie od tego co chcesz uzyskać, być może sprawdzi się Wordpress + gotowe motywy i pluginy. No ale, żeby chociaż podstawy tego ogarnąć to i tak potrzebujesz tak z 2-3 tygodnie czasu, zwłaszcza jeśli kompletnie nie miałaś do czynienia z web developmentem i nie masz w tym zakresie żadnej wiedzy.

Wiedza w zakresie informatyki jakaś jest, myślę że pomimo goniącego czasu jednak spróbuje się tego uczyć od podstaw, może w 2 tygodnie coś ruszy, ew może jakieś kursy internetowe?? Nigdy z takich nie korzystałam, więc nie wiem czy są dobre, czy lepiej poszukać kogoś kto przedstawi mi to praktycznie.

To jest jak z ludźmi, są dobrzy nauczyciele i źli, tak samo jest z kursami. Są dobre i złe płatne, ale są też dobre i darmowe. Te ostatnie trudniej znaleźć i często są niekompletne.

Jak chodzi o wordpressa to wszystko bardzo dobrze jest opisane w jego dokumentacji, no ale niestety trzeba umieć podstawy z web developmentu.

No to zostaje mi się po prostu uczyć od podstaw, ew później pomyślę nad jakimś kursem.
Dziękuje bardzo za odpowiedź. :slight_smile:

Jeśli chcesz coś na szybko, zawsze możesz skorzystać z gotowego CMS, np. Wordpress i tworzyć pod to własną skórkę.

W tym czasie możesz zacząć uczyć się podstaw HTML, CSS, PHP i MySQL, potem PostgreSQL i tak dalej.

1 polubienie

HTML i CSS to nie jest jakiś kosmos. Więcej czasu może zająć nauka PHP czy składni SQL.

Właśnie pobrałam wordpress i zaczęłam rozeznawać się w języku HTML z Panem Mirosławem z Pasja-informatyki na youtube :slight_smile:
Zobaczymy jak pójdzie przyswajanie wiedzy z tej dziedziny :slight_smile:

Ależ oczywiście, jest on-line bardzo dobry kurs tworzenia stron.
Jak zaraz sobie przypomnę, to dam tu link.


O proszę:
http://www.kurshtml.edu.pl/index.html
http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html

1 polubienie

darmowy program to websitepro

1 polubienie

Dziękuje!

Od siebie dodam, że do pisania stron w języku html, php, JavaScript i css polecam Notepad++ i do tego Webserv, który ma mysql i php my admin.

Dobry wybór, Pan Mirosław Zelent dobrze omawia zagadnienia HTML i CSS. Jednak, jak sama napisałaś, potrzebujesz programu do tworzenia stron. Następnie, wybrałaś WordPress, ale WordPress nie uczy projektowania, a zarządzania systemem. Jak chcesz tworzyć, projektować, to naucz się dobrze HTML/CSS a później php, js i MySQL. Nie wszystko naraz. Na start, WordPress może być.

Wybaczcie za brak odpowiedzi, ale od razu zaczęłam w ten dzień działać i stworzyłam już coś co może wyglądać trochę jak strona przy pomocy Notepad’a++, i oczywiście Pana Zelenta, oprócz oglądania filmików, przystąpiłam od razu do działania i podczas wykonywania czynności w Notepad++ na filmiku, sama także to robiłam, nie łatwa rzecz ale jak się ogląda pasjainformatyki to wszystko jakoś takie się wydaje łatwiejsze. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Zrezygnowałam z WordPressa.

Visual Studio :smiley:

Nie ważne, byle by było podświetlanie składni. Notepad ++ może być.

Dla mnie te HTML-y wszystkie sa trudne i męczące jak języki naturalne.
Zależy od inteligencji.
Indywidualna sprawa.

Pana Zelenta również propsuję.