Program do tworzenia strony, layout

Witam.

Jestem w klasie 3 gimnazjum, muszę zrobić z informatyki stronę www. Mam czas do 22grudnia, podstawy html znam.

Więc poszukuję dobrego i rozbudowanego programu który będzie wspomagał moje pisanie strony. Pan od infy poleca pajączka, a wy co?

Miałem do czynienia jedynie z notepad++ ale jest to praktycznie tylko ulepszony notatnik.

2 rzecz to jaki program do tworzenia i cięcia layotu i wklepywania w to kodu html w miare prostego.

Do cięcia layoutu polecam Photoshopa.A do HTML polecam notepad++ :smiley:

Takze polecam N++, ale jesli nie znasz az tak dobrze kodu to zawsze możesz skorzystać z czegoś graficznego typu FrontPage czy NVU

Moim zdaniem skoro Pan nauczyciel zadaje takie prace to niech daje programy na których macie pracować a nie ogranicza się do zadania pracy domowej.Powiedz nauczycielowi który tak poleca pajączka że nie jest to darmowy program i żeby nie namawiał was do piractwa :slight_smile:

A powracając do wątku to również polecam notepad++ :slight_smile:

Ja do edycji kodu polecam program NetBeans. Może trochę ciężki, ale naprawdę warty swojej funkcjonalności. Do cięcia grafiki wykorzystuję Gimpa. Nie są to może programy dla “świeżaków”, ale potrafią naprawdę dużo, a do tego są w pełni darmowe.

Nie rozumiem, jak można polecać Photoshopa początkującym, powiedzmy koderom, jeżeli licencja kosztuje grube pieniądze. Przypuszczam, że Ci, którzy polecają nie posiadają go w legalnej wersji i zapewne mam rację w 95%.

Jestem przeciwny takim praktykom. Ktoś zasłyszy, że grafikę najlepiej edytuje się w Photoshopie i później nie słyszy już głosu innych. Dla niego ważna jest jedynie nazwa programu, a nie to, jakiej funkcjonalności naprawdę potrzebuje. Sami przyznajcie, czy do wycięcia prostokąta ze zdjęcia naprawdę potrzeba takiego kombajnu jak PS? Może ma on większe możliwości niż wspomniany przeze mnie Gimp, ale co z tego, jeśli dana osoba nie potrafi wykorzystać nawet 10% jego możliwości. Gimp też potrafi wyczyniać różne sztuczki. Sam wiem, ile czasu zajęło mi nauczenie się maskowania. Ilu jest takich, którzy wiedzą, co to w ogóle jest, a polecają Photoshopa? Pytam, ilu?! Czy ty, wiktor96 , korzystasz z takiej funkcjonalności w PS? Czy jesteś gotów korzystać z nielegalnego oprogramowania tylko ze względu na jego nazwę i falę tłumu? Nikogo tu nie oskarżam, ale wpieniam się, jeśli ludzie wolą kraść (nie bójmy się tego słowa), niż korzystać z darmowego oprogramowania mimo to, że nawet jego możliwości nie są w stanie wykorzystać. Wszytko to moda i podążanie z tłumem…

Sam nie jestem lepszy, mam nielegalnego MS Office 2003, nie wykupiłem licencji na WinRAR mimo, że upłynął już 30-dniowy okres testowy. Windowsa mam oryginalnego, ale pewnie tylko dlatego, że mam go z MSDN AA. Wszytko z przyzwyczajenia… I sam jestem na siebie wkur*** z tego powodu.

Smutno mi o tym pisać, ale tak naprawdę myślę.

Mam nadzieję, że ten post nie zniknie w górze śmieci… i że kiedyś się zmienię…

Polecam bo jechałem na trialu i do layoutu jest najłatwiejszy rysujesz stronkę później pociąć na plastry i wygenerować kod html i css a poźniej wypełniać treścią,co stoi na przeszkodzie aby użyć triala.Używałem gimpa ale do robienia layoutu się nie nadawał a photoshop ma tę opcję.A jak mam coś zrobić np zdjęcie czy coś innego używam GIMPA czy też PAINT.NET :smiley:

Tak do tematu zobaczcie sobie ten reportaż z dzisiejszego odcinka uwagi

http://uwaga.onet.pl/27026,wideo,135595 … ortaz.html

Można z niego wywnioskować że bardziej opłaca się ściągnąć od razu pirata i mieć go za darmo niż pójść do sklepu zapłacić ładną sumę i dalej być piratem :slight_smile:

Przekręcają ludzi jak się tylko da :?

Do edycji kodu polecam tylko i wyłącznie Notepad2 :slight_smile:

Ked jest darmowy, i mimo, że nierozwijany świetnie się sprawdzi do edycji kodu, nie tylko do prac domowych.

Do przygotowania grafiki na stronę – przyda się Photshop – bezpłatna wersja trzydziestodniowa.