Program do tworzenia styli do Windowsa

Czy istnieje w ogóle program którym mógłbym sam stworzyć pasek zadań albo menu start? Chciałbym móc zrobić własny styl do windowsa, a nie korzystać z gotowych. Grafikę do takiego czegoś zrobiłbym w photoshopie ale co dalej? Jak robi się takie style?

Wizzard , nie jestem pewien, ale chyba nie ma tego typu narzedzia :slight_smile:

Jeżeli nie ma tego typu narzędzia to mógłby ktoś jakoś pokierować mnie w jaki sposób coś takiego można zrobić samemu? Jakiś link albo coś bo niestety sam nie mogłem nic znaleźć.

Własnego stylu menu Start nie stworzysz, ale kolorkami mozesz sie pobawić, ale tylko na klasycznym stylu Windosa.

PPM na pulpit -> Właściwosci-> Wygląd -> Standartowy Windows -> Zastosuj .

W okienku Właściwosi w zakładce wygląd, kliknij w Zaawansowane i potem zaznaczasz na polu w którym masz okienka element którego kolor chcesz zmienic i potem u dołu zmieniasz tego kolory. Efekt może nie piorunujacy, ale zawsze cos. ja np. zrobiłem sobie bardzo fajny czarny schemat kolorów. :slight_smile: 8)

Zobacz może Samurize

Pixel , Samurize nie stowrzy Stylu menu START, ani nic takiego, nim mozna jedynie dodac jakies bajery na pulpit, lub pasek zada, np. Mierniki pamieci RAM, ilości miejsca na dysku, lub pogody w danym obszarze kraju.

Jak nie stworze jak ludzie je tworzą :stuck_out_tongue: Pewnie to nie jest takie łatwe ale jakoś to się da zrobić :slight_smile: ale niestety sam nie mogę znaleźć :frowning: . Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś by dał radę :slight_smile:

Jak to nie ma jak jest. :stuck_out_tongue:

:arrow: http://download.chip.pl/download_51619.html

Wersja trial (30-dniowa).

Very thx za pomoc :slight_smile: Teraz pozostaje mi już tylko bawić się tym programikiem żeby poznać jego możliwości. Mam jeszcze jedno pytanie wszystkie grafiki paska zadań etc są zapisane w bmp. Ale w bmp nie da się ustawić przezroczystości więc jak robi się, żeby to co poza np jakimś guziczkiem było przezroczyste. W zapisanych bmp widzę, że obszar który ma być niewidoczny jest różowy. Na jakiej zasadzie to działa? Mam nadzieję, że zbytnio nie namotałem i w miarę jasno napisałem ocb :slight_smile:

najlepiej poszukac gotowych powłok pulpitu, ale spowalniają one sytem i w najgorszym wypadku moga go uszkodzić.

Z tego co wiem ,to msstyles nie spowalniają komputera. :roll:

nie napisałem że wszystkie :wink: niektóre są tak proste że nawet mogą przyśpieszyć działanie systemu :slight_smile:

Tyle, że nie mogę sobie znaleźć takiej która by mi odpowiadała każdej czegoś brakuje dlatego chciałem zrobić nową własną :stuck_out_tongue: