Program do tworzenia styli do Windowsa

(Hokuspokus89) #1

Czy istnieje w ogóle program którym mógłbym sam stworzyć pasek zadań albo menu start? Chciałbym móc zrobić własny styl do windowsa, a nie korzystać z gotowych. Grafikę do takiego czegoś zrobiłbym w photoshopie ale co dalej? Jak robi się takie style?

(Kosior6) #2

Wizzard , nie jestem pewien, ale chyba nie ma tego typu narzedzia :slight_smile:

(Hokuspokus89) #3

Jeżeli nie ma tego typu narzędzia to mógłby ktoś jakoś pokierować mnie w jaki sposób coś takiego można zrobić samemu? Jakiś link albo coś bo niestety sam nie mogłem nic znaleźć.

(Kosior6) #4

Własnego stylu menu Start nie stworzysz, ale kolorkami mozesz sie pobawić, ale tylko na klasycznym stylu Windosa.

PPM na pulpit -> Właściwosci-> Wygląd -> Standartowy Windows -> Zastosuj .

W okienku Właściwosi w zakładce wygląd, kliknij w Zaawansowane i potem zaznaczasz na polu w którym masz okienka element którego kolor chcesz zmienic i potem u dołu zmieniasz tego kolory. Efekt może nie piorunujacy, ale zawsze cos. ja np. zrobiłem sobie bardzo fajny czarny schemat kolorów. :slight_smile: 8)

(Pixel) #5

Zobacz może Samurize

(Kosior6) #6

Pixel , Samurize nie stowrzy Stylu menu START, ani nic takiego, nim mozna jedynie dodac jakies bajery na pulpit, lub pasek zada, np. Mierniki pamieci RAM, ilości miejsca na dysku, lub pogody w danym obszarze kraju.

(Hokuspokus89) #7

Jak nie stworze jak ludzie je tworzą :stuck_out_tongue: Pewnie to nie jest takie łatwe ale jakoś to się da zrobić :slight_smile: ale niestety sam nie mogę znaleźć :frowning: . Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś by dał radę :slight_smile:

(Bunio) #8

Jak to nie ma jak jest. :stuck_out_tongue:

:arrow: http://download.chip.pl/download_51619.html

Wersja trial (30-dniowa).

(Hokuspokus89) #9

Very thx za pomoc :slight_smile: Teraz pozostaje mi już tylko bawić się tym programikiem żeby poznać jego możliwości. Mam jeszcze jedno pytanie wszystkie grafiki paska zadań etc są zapisane w bmp. Ale w bmp nie da się ustawić przezroczystości więc jak robi się, żeby to co poza np jakimś guziczkiem było przezroczyste. W zapisanych bmp widzę, że obszar który ma być niewidoczny jest różowy. Na jakiej zasadzie to działa? Mam nadzieję, że zbytnio nie namotałem i w miarę jasno napisałem ocb :slight_smile:

(Musialowski Tomasz) #10

najlepiej poszukac gotowych powłok pulpitu, ale spowalniają one sytem i w najgorszym wypadku moga go uszkodzić.

(Bunio) #11

Z tego co wiem ,to msstyles nie spowalniają komputera. :roll:

(Musialowski Tomasz) #12

nie napisałem że wszystkie :wink: niektóre są tak proste że nawet mogą przyśpieszyć działanie systemu :slight_smile:

(Hokuspokus89) #13

Tyle, że nie mogę sobie znaleźć takiej która by mi odpowiadała każdej czegoś brakuje dlatego chciałem zrobić nową własną :stuck_out_tongue: