Program do tworzenia wykresów

Witam forumowiczów. Chciałbym się zapytać czy istnieje taki program do tworzenia wykresów, który pozwoli mi zdobyć taki efekt jak na obrazku? http://wstaw.org/m/2015/02/26/mgram_pict.png

Chodzi mi tutaj o zaznaczony obszar, a mianowicie chciałbym przypisać skali kolory. Np. -15 to będzie kolor ciemnogranatowy, a im wyższe wartości tym kolor będzie się zmieniał, aż do np. 50 gdzie kolor będzie bordowy. Po prostu chodzi mi o zaznaczony obszar i zastosowany w nim efekt, gdzie kolory przechodzą płynnie przy różnych wartościach. Próbowałem szukać takich programów u wujka google lecz nie znalazłem takowych. Może znacie taki program do robienia podobnych wykresów jak na obrazku? Z góry dziękuję za pomoc :) 

W lewym dolnym roku masz mejla - zapytaj się !

excelem próbowałeś?

pozdrawiam

Próbowałem, jest tam coś w tym stylu lecz jest to gradient dwóch kolorów. Ja potrzebuję czegoś co pozwoliłoby mi zmieszanie wszystkich kolorów. Tak jak w linku powyżej. Oczywiście, może coś przeoczyłem w nim, dla mnie tworzenie wykresów w excelu jest na poziomie podstawowym, także nie znam wszystkich funkcji, które on posiada. 

Zobacz tu:

http://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/fani-excela/wykres-cieplny-jak-zrobic-to-w-exelu,2580526/