Program do ułożenia kostki rubika

Witam ; ))

Chciałbym znaleść program na komputer który po zaznaczeniu pól jakie mam aktualnie na kostce rubika, doprowadził mnie do jej ułożenia. Najbardziej interesuje mnie wresja 3x3, ale inne też będą mile widziane. Wiem, że istnieje taki program na iPhone, ale ja szukam na PC-eta.

Wojtek :smiley:

w sieci jest już system a raczej matematyczny sposób na ułożenie kostki

możesz podać stronę?

http://kostka-rubika.web.iq.pl/informacje_wstepne.htm

http://kostka-rubika.blogspot.com/

No tak to są metody. Ale mi bardziej chodzi o automat co sam ułoży, znaczy będzie pokazywal krok po kroczku ; ))

ja ułożyłem z filmiku na YT

Już ??

Ty wiesz ile lat ma kostka?? Ponad 30. I algorytmy na układanie kostki mają tyle samo, albo i niewiele mniej.

http://www.tucows.com/preview/424096 - dobry programik do układania kostki 3x3x3- dzięki niemu ułożyłem kostkę - prowadzi za rączkę heehe

Ale czy ten program pozwala na wprowadzenie aktualnego ustawienia kostki tak jak to zostało opisane w temacie? Czy jest w ogóle taki program, bo też jestem zainteresowany :smiley:

na tej stronie masz :smiley: http://www.wrongway.org/cube/solve.html po wprowadzeniu kolorów dajesz SOLVE i ci się wyświetli krok po kroku co robić. Po kliknieciu na SOLVE na dole ci pisze “Click here to see a diagrammed version!” i ci się pokaże “Expand Group” dzięki czemu pokażą ci się zdjęcia.

Też korzystałem ze strony podanej przez bartekq1q - ale tylko dla zabawy.

Większa frajda jest, gdy układasz ją sam. Tylko wtedy pojawia się to wspaniałe uczucie, kiedy jeden ruch niszczy wszystko XD

Ale na serio - naucz się lepiej jakiejś metody. Zacznij od LBL - po miesiącu treningu będziesz osiągał czasy około minuty.