Program do uporządkowanie muzyki

Szukam programu, który potrafiłby zrobić następujące rzeczy (w miarę automatycznie, szybko i sprawnie)

  • ujednolicił nazwę katalogów wg podanego standardu (np. ./Wykonawca/Wykonawca (Rok) - Tytuł albumu (kodek)/Wykonawca - nr - tytuł piosenki (ważność 10/10)

  • dodał playlisty do każdego katalogu (3/10)

  • porozcinał “flaki” wg informacji z pliku .cue (5/10)

  • przerobił wszystkie WavePacki, APE i inne na FLACi (5/10)

  • gdzie brakuje tagów, sam je pobrał (1/10)

  • dorzucił okładki do katalogów (najlpiej z odpowiednią nazwą) (1/10)

Co polecacie ?

To na pewno potrafi EasyTAG - sam za jego pomocą to kiedyś robiłem. Tylko że to jest program linuksowy, wersję windowsową gdzieś nawet widziałem, ale nie mam pojęcia, czy działa ona wystarczająco sprawnie (ale raczej tak). Gdyby nie było takiej opcji w wersji niby stabilnej, to na pewno jest w niby-becie. Ta niby-beta jest z 2008 roku.

Jeśli nie to, możesz spróbować Mp3tag - tylko dawno go nie używałem i nie pamiętam, czy potrafi zrobić to, o co Ci chodzi.

http://sourceforge.net/projects/easytag/files/

  • ujednolicił nazwę katalogów wg podanego standardu (np. ./Wykonawca/Wykonawca (Rok) - Tytuł albumu (kodek)/Wykonawca - nr - tytuł piosenki (ważność 10/10)

ja to robie mp3tagiem

Mp3tag dość nieźle sobie radzi z najważniejszą rzeczą, teraz zostało mi tylko to:

  • dodał playlisty do każdego katalogu

  • dorzucił okładki do katalogów (najlpiej z odpowiednią nazwą)

To bardzo dobrze robi Windows Media Player. Nawet nieproszony :slight_smile: . A tak poza tym to jeśli Mp3tag nie potrafi, to nie mam innego pomysłu.

ciężko o taki program … sam czegoś szukałem ale zwykle baza okładek była zbyt mała … chyba winamp ściągał miniaturki albumów.

Zawsze mozesz założyć sobie lastfm - program wyświetla opis wykonawcy + okładke

Dobra, okładki sobie spokojnie mogę odpuścić, ale playlisty nie.

Program powinien wejść do każdego katalogu i podkatalogu i stworzyć playlistę z plików .flac, .mp3 lub .ogg które tam znajdzie i nazwał je tak jak nazywa się katalog.

Może jakiś skrypt ?

Prosty skrypt załatwiłby sprawę. Byłbym nawet skłonny takowy napisać, bo może mi się przydać. Preferujesz jakiś konkretny format playlisty? Może być zwykłe M3U?

EDIT:

Naskrobałem mały skrypt Pythona do tego zadania. Przeznaczony do działania z Pythonem w wersji 2.6.x. Wystarczy zainstalować Pythona i odpalić skrypt w katalogu z muzyką, a on sam utworzy playlisty M3U dla wszystkich plików .mp3, .ogg i .flac we wszystkich podkatalogach. Jeśli uruchomić go w terminalu (trybie tekstowym), to wyświetla raport.