Program do uruchamiania kompa

Jakiś darmowy najlepiej polski program ktory zalaczy mi kompa o danej godzinie w dany dzien.

Ewentualnie instrukcje bym prosił jak ustawic w biosie zeby komp sie sam zalaczyl o danej godzinie i w dany dzien.

thX za info.

Niewiem morze to by było dobre http://www.centrumxp.pl/Programy/1973,Czasowy_Wy%C5%82%C4%85cznik_Komputera_230.aspx

ale niejestem pewien czy o to chodzi :stuck_out_tongue:

Załaczy to raczej ciężko. W BIOSIE raczej nie ma takiej funkcji. Ewentualnie jak masz opcje WakeUp On Lan (w Biosie) to możesz go uruchomić z innego kompa.

W każdym komputerze, nowszym niż trzy lata jest w BIOSie załączanie komputera. Musisz szukać w funkcjach zarządzania energią.

Programu takiego nie ma, bo nie może być. Żeby działał program musi być włączony komputer, co się wzajemnie wyklucza.

Program taki jest, ostatnio tu był taki temat i ktos podal taki program, tylko byl on po angielsku i jest płatny a mi cgodzi zeby byl po polsku i byl darmowy.

Kurde… w biose boje sie troche bawic tym, jakby był ktos dobry i mi pomogl z tym, a kompa mam z tamtego roku z grudnia, wiec bios raczej jest dobry.

donkey_PL - Ale Autor tematu pyta o program dzięki któremu będzie mógł włączyć komputer o określonej godzinie, a nie wyłączyć.

SOGA - Proponuję poczytać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=105384

Dokładnie :slight_smile:

Myśle ze pomogło.

Jeszcze jedno, jak sprawdzic jakiego mam bios’a ?

Najprościej to po prostu wejść do niego ponieważ nawet po samym wejściu można się zoorientować jaki jest. 8)

Albo przy pomocy jakiegoś programu. W przypadku systemów Windows polecam darmowy program EVEREST Home Edition. Aby w nim sprawdzić należy wybrać Płyta główna i przejść do części BIOS.

Wchodzisz do Biosu. Zakładka Power Mangement Features

Następnie szukasz opcji RTC Alarm Date. Włączasz ją wybierając pozycje "Enabled". Teraz masz do dyspozycji mozliwość ustawienia daty, godziny, minuty i sekundy o której włączyć ma się komputer.


To co podałem dotyczy biosów AMI. W Awardzie (płyta sprzed 6 lat) również była taka opcja.

W najnowszych biosach Phoenix Award BIOS


Wchodzisz do karty POWER => APM Configuration => szukasz Power On By RTC Alarm => włączasz na Enabled

Potem masz Time (hh:mm:ss) Alarm gdzie podajesz o której godzinie ma się włączyć


W innych biosach moze znajdować sie na karcie Power Management Setup

Kurde szukałem tam i nie znalazłem tego, a biosa mam własnie Phoenix Award BIOS

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 10:20

OKej :smiley: już znalazłem, wszystko działa, komp sie sam załancza 8)