Program do ustawienia jasności ekranu

Witam,

Czy istnieja programy dzięki którym można ustawić jasność ekranu w laptopie?

Chcesz ustawić jasność swicenia monitora czy ekranu w laptopie? Jeśli w tym pierwszym to opcję ustawiania jasności znajdziesz w ustawieniach monitora, a tam dostaniesz się za pomocą przycisków na monitorze. Jeśli chcesz zmienić jasność swicenia w laptopie to można zrobić to z poziomu systemu. Dostęp do takiej funkcji znajduje się w ustawieniach zasilania/energii. Do zmiany jasności swicenia ekranów nie potrzeba dodatkowego oprogramowania. Szczerze mówiąc nie znam ani jedengo takiego programu. (w sumie nigdy nie był mi do tego potrzebny).

Większość firmowych programów do ustawiania planu zasilania lapka posiada taką opcje.

zarządzanie energią w systemie windows zmienia jasność podświetlania ekranu nie trzeba niczego szukać

Chce zmienić jasność monitora w laptopie.

To ze się da to zmienić w systemie wiem.

Pytam natomiast o program wiec proszę nie zbaczac z tematu gdyż te odpowiedzi nic nie wnoszą.

Ogólnie sam fakt zmiany jasności wyświetlacza w laptopie zapewniają sterowniki od karty graficznej. Czasem gdy zainstalowałem jakieś inne wersje sterowników to nie dalo się zmienić podświetlenia. Co do programów myślę, że są takie co odpowiadają głownie za kolory.  W tym jasność barw ale nie jasność podswietlenia.  Więc jeśli chodzi o kolory to polecam malutki program od Asusa Splendid.

U Acera nazywa się to ePower.

Spróbuj programu f.lux. Dostępny jest w bazie Dobrych Programów. Pozdrawiam!