Program do usuwania pozostałości po już usunietych programac

Hej,

Czy istnieje jakiś program, który skutecznie usunie pozostałości po już usuniętych programach? Sprawdzałem CCleanera jednak nie poradził sobie choćby z pozostawionymi folderami w AppData, w rejestrze też sporo kluczy takiego COMODO pozostało.

Ja od siebie polecam Glary Utilities 3 u mnie czyści doskonale pozostałości,puste foldery.

Odkurzacza też możesz spróbować, używam wraz z CCleanerem i Glary Utilities.

To nie jest tak, że programy czyszczące posprzątają pozostałości po konkretnych programach. Mogą usunąć błędne ścieżki i puste wpisy, ale nie ma takiego programu, który by wyszukiwał pozostałości po różnych odinstalowanych programach w okresie no półrocznym. Oczywiście są adresowane deinstalatory do konkretnych programów i programy do odinstalowania programów i pozostałości po nim w systemie i w rejestrze.

Programy proponowane, to narzędzia, ale każdy użytkownik musi sam kierować ręcznym sprzątaniem, gdy nie korzystał z programów, które robią to dokładnie, czyli rewo uninstaller, czy malutki darmowy wise program uninstaller.

  1. W opcjach folderów odznacza się ukrywanie chronionych plików i folderów, a zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów. Gdy nie przeprowadziliśmy dokładnego odinstalowania np. comodo, to trzeba w wyszukiwarkę wpisać comodo i znaleźć wszystkie pliki i foldery. Usunąć. Dopiero po usunięciu znalezionych plików i folderów comodo, trzeba posłużyć się programem np regseeker portable i ma ten program u góry wyszukiwarkę w rejestrze. Wpisuje się comodo i klika w lupkę. Program robi backup, gdy wybiera się zaznacz wszystko i akcję usuń. Sprzątanie w rejestrze robi się tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest pewność, że pliku i folderu danego programu już nie ma. Wtedy skorzystanie z ccleanera, to ma sens, żeby usunąć śmieci.

Ważne, żeby wejść na dysk C i w dokumentach settings użytkownika sprawdzić, co tam się ma, bo tam mogą być foldery z ustawieniami np. po 20 byłych aplikacjach, w użytkownik/ dane aplikacje i w ukrytym folderze ustawienia lokalne.

Wystarczy znać nazwę aplikacji kiedyś odinstalowanej, żeby znaleźć pozostałości, usunąć resztki i powiązane wpisy. To robi się samemu. Ccleaner, czy odkurzacz, tylko uzupełniają stosowane środki.

Pisałem, żeby pomóc w temacie, a wyszedł mi poradnik.

A próbowałeś Revo uninstaller? Darmowy.Powinien pomóc.

Dodane 30.10.2013 (Śr) 18:17

Pomaga usunąć pozostałości po programach ale w trakcie deinstalacji.

Revo w trybie łowcy plus CCleaner z opcją wg Ustawienia

Ja polecam program jv16 (uwaga, płatny) Chcesz np. usunąć pozostałości po jakimś programie, więc wchodzisz narzędzia rejestru—> szukacz rejestru lub oczyszczasz rejestru. Obie opcje pozwolą usunąć ci nieaktualne bądź błędne wpisy w rejestrze, pozostałości po programach, a to z kolei przełoży się na lepszą sprawność systemu.Pozdrawiam.