Program do usuwania Spyware\Adware\Malware

Szukam jakiegoś dobrego programu do usuwania Spyware\Adware\Malware, aktualnie używam SUPERAntiSpyware Free Edition 5.6.1016 znajduje mi coś co jakiś czas, ale jeszcze to nie jest to, oraz HitmanPro 3.7.3.194 trial niestety ten program nic nie znajduje i po za tym żeby moc skanować trzeba go mieć podłączonego do internetu bezsensu.

Jakieś propozycje :?:

Malwarebytes Anti-Malware, przy instalacji odznacz okres testowy.

Tak na koniec dodam że żaden program nie zapewni w 100% bezpieczeństwa, podstawa to rozsądne i umiejętne korzystanie z systemu.

Aha rozumiem, dobrze zaraz go pobiorę i przetestuje, ale to dobry program :?: bo tam niżej czytałem komentarze o nim…

Ile osób tyle opinii, jak przy każdy programie antywirusowym czy internet security :wink:

Owszem Malwarebytes Anti-Malware to świetny program do tego typu rzeczy. Na przyszłość nie sugeruj się opiniami ludzi na tym portalu, bo większość z nich celowo pisze źle, bądź dobrze o danym programie, żeby do niego zniechęcić bo zachęcić. Sam się już o tym przekonałem śledząc komentarze na tym portalu. Często ludzie piszą komentarze nie mając pojęcia o danym programie. Co do SUPERAntiSpyware Free Edition to bardzo kiepski program, nie sugeruj się jego wynikami podczas skanowania. W zagranicznych testach ma bardzo słabą wykrywalność już od kilku lat (dla potwierdzenia polski test tego programu, robiony już jakiś czas temu ale skuteczność jest właściwie zerowa

).Co do HitmanPro to dobry program, świetna wykrywalność, bo korzysta z kilku silników antywirusowych (jedyną wadą jest to że musisz mieć dostęp do internetu) ale w zamian za to przeskanuje ci komputer w kilka minut (to że u ciebie nic nie znajduje na komputerze to powinno się cieszyć, a nie smucić, bo to znak że prawdopodobnie masz "czysty" system). Swoją drogą mogę jeszcze polecić Spybot Search & Destroy (chociaż nigdy z niego nie korzystałem, ale podobno dobry).

Ps.

Jeszcze co do Malwarebytes Anti-Malware przeczytaj sobie tą recenzję http://avlab.pl/page/malwarebytes_anti_malware_pro i oceń czy warto instalować ten program, pamiętaj żeby przy instalacji odznaczyć wersję pro, która jest płatna. :smiley:

Aha… okey.

Właśnie nie sugeruje się wypowiedziami tych osób, ja wiem ze oni tak celowo piszą że niby program do niczego, muli kompa itp.

Oczywiście znam się na tych sprawach 8) , tylko wiecie zapytałem się gdy mam internet z limitem i nie chciałbym pobrać któregoś i okaże się klapą…

Ogólnie to kiedyś zainstalowałem SUPERAntiSpyware Free Edition bo miałem syf na XP i nie znalem innego programu, no i oczywiście za pierwszy razem znalazł mi ten syf i go usunąłem, wiec sądziłem że to dobry programik… ale na Windowsie 8 tak jak napisałem wcześniej, że znajduję co jakiś czas coś, może coś się sypie on na Windowsie 8, sprawdzę ten test na YT.

HitmanPro właśnie czytałem o nim trochę i dlatego go pobrałem, ale niestety nic mi nie znalazł, ale za to ten SUPERAntiSpyware Free Edition tak jeden plik, wiec to dziwne jest, HitmanPro szkoda ze musi mieć dostęp do internetu wiec on raczej odpada już.

A co do Spybot Search & Destroy to pobrałem go, no i stwierdzam ze mi nie odpowiada przez wygląd jego wybredny jestem :wink:

Przeczytałem tą recenzje zapowiada się ciekawie, ale on oczywiście usuwa Spyware\Adware :?: czy tylko Malware :?:

Aha a czy są gdzieś jakieś paczki w rar z zarażonymi plikami z Spyware\Adware\Malware żeby moc sprawdzić który program je wykryje :?:

@Face-

-zastanawiam się co tu jeszcze robisz kiedy tu tak celowo na złość robią #-o . @Daro:)-

-sprzeczałbym się z tobą(“nie szata zdobi…”). To b. dobry program, kilka lat go używam. Nie wiem skąd pobierałeś, na DP jest recenzja i punktacja, wydaje mi się że rzetelna: http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Sear … 12546.html

@Z tego co się orientuje Malwarebytes Anti-Malware usuwa malware, spyware i adware.

A co do paczek rar z zarażonymi plikami to odwiedź np stronę safegroup.pl m.in tu https://safegroup.pl/malware-lab/05-201 … ml#p205533 (pamiętaj jednak że takie pliki mogą wyrządzić szkodę na komputerze gdy nie będa właściwie wykorzystane).

@ xyzzyx

Oczywiście nie wszyscy robią “na złość” jak ty to ująłeś, ale chyba musisz przyznać, że to co się ostatnio działo w komentarzach przy komunikatorach internetowych lub wcześniej przy programach antywirusowych to jakaś kpina delikatnie mówiąć. Ja osobiście nie zwracam uwagi na komentarze na tym portalu, bo dla mnie są mało wiarygodne. Wolę sam sobie wypróbować dany program, a następnie samemu sobie wyrobić opinie na jego temat. A co do twojego pytania “Co tu jeszcze robisz kiedy tu tak celowo na złość robią”? A robię to, że staram się pomóc ludziom (tym normalnym), którzy mają problem.

-bez specjalnego trudu wiem czyim poradom mogę zaufać a na które nie zwracać uwagi. Na to że są ludzie którzy chcą zaistnieć nic nie poradzisz, tak dzieje się wszędzie(vide choćby pyskówki “benzynowców” z “dieslowcami” i “LPGowcami”) :expressionless: .

Dla wyjaśnienia…malware to najbardziej chyba ogólna nazwa zagrożeń stosowana obecnie i oznacza właściwie każdy rodzaj szkodliwego oprogramowania czy kodu - znaczy się również programy szpiegowskie, wirusy, trojany, programy rogue i inne. SAS ma swoje czasy świetności już chyba dawno za sobą, teraz właściwie każdy współczesny program, który ma w nazwie antywirus jest bardziej skuteczny od niego. SAS jest raczej wąsko specjalizowany i jeśli już szukasz skanera,to Hitman. MBAM Free czy Emsisoft Emergency Kit będą znacznie lepszym rozwiązaniem.

Narzekasz na połączenia z siecią…w tej chwili gro programów bazuje na chmurze i tym samym na aktualizacjach “real-time”, nie ma szans żeby nadążyć za pisaniem klasycznych sygnatur więc programy posiłkują się reputacją społeczności i swoimi badaniami. To wymóg, bo zagrożeń dziennie powstaje tak średnio ok. 70 tys. Na marginesie…co używasz do ochrony poza tymi programami, które wymieniłeś? Skoro co chwila łapiesz infekcje,. to chyba nie masz mocnego zestawu do zabezpieczeń?

Korzystałem często ze Spyware Search&Destroy i miał w miarę wysoką skuteczność. Minusem było długie skanowanie.

Znalazłem linka gdzieś linka do pobrania i go pobrałem, tak po prostu, nie miałem czasu na szukanie odpowiedniej wersji.

Ale pobiorę z tego linka i go tez przetestuje, hmm ciekawe który okaże się lepszy ten Spybot Search & Destroy czy Malwarebytes Anti-Malware.

Ogólnie tak jak by jeden program usuwał wszystko czyli Spyware\Adware\Malware to będzie ok, bo nie chcę np. mieć dwa inne programy które usuwają je.

Dzięki za podanie linka do plików zarażonych, dziś w nocy będę miał czas to przetestuje te pliki i sprawdzę który program będzie je wykrywał i przy nim zostanę.

Szczegółowe wytłumaczenie dziękuje, bo jeżeli chodzi mi o skanowanie plików to taki program żeby był do skanowania bez połączenia internetowego jak w tym przypadku HitmanPro. Do ochrony jeżeli chodzi o to, to tylko mam avast! Free Antivirus.

Dzięki za wskazówkę, a może też korzystałeś z Malwarebytes Anti-Malware :?:

Nie wiem czemu ten post się znajduje w dziale Na luzie… a napisałem go w System operacyjny Windows 8, chyba ktoś mi go przeniósł.

-tego nie podejmę się ocenić.

-jeżeli jest skuteczny to nie jest to myślę zbyt duży mankament. @Daro-chodziło mi o tą redakcyjną opinię o Spybot Search & Destroy :

A wiec tak pobrałem tego Spybot Search & Destroy i ten jest jakiś inny niż tamta wersje pobrałem, fakt ogólnie to fajny program, rozejrzałem się po funkcjach jego i możliwościach, jedyna wada tego programu to jest taka ze bardzo długo skanuje :frowning: .

Aha o tą opinie no to już ją przeczytałem, no tylko pomijając fakt że w niej jest napisane interfejs w języku polskim, no niestety w tej wersji nie ma języka polskiego.

@Face.

Zarejestrowałem się na tej stronie tam gdzie są te zarażone pliki, ale jeszcze link mi nie przyszedł na @ z aktywacja :frowning:

Błąd się wkradł w moim tekście, ja miałem wersje starszą tego programu SUPERAntiSpyware Free Edition 5.6.1014 i mi się nie chciał zaktualizować do 5.6.1016, trochę lepiej ta wersja chodzi niż tamta.

@rgabrysiak,@Face.

Polecaliście mi program Malwarebytes Anti-Malware ok, zainstalowałem go i aktualnie zostanie przy nim, według mnie lepiej chodzi od SUPERAntiSpyware, znalazł mi rożny syf, to najważniejsze :wink: zobaczymy jak sobie poradzi z dalszymi testami :wink:

I jeszcze sobie pobrałem ten programik tego samego producenta do przetestowania sądzę ze oby dwa mi się przydadzą.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiRootkit,Program,Windows,37278.html

Dziękuje wszystkim za pomoc.