Program do usuwania wirusów i nie tylko

Witam,

Znam kilka antywirusów np: Avira, AVG, Avast. Kaspersky. Proszę może mi ktoś polecić najlepszy jego zdaniem nie musi być z tych, ale koniecznie musi być darmowy i taki, który nie spowolni pracy komputera w dużym stopniu. Chcę przeskanować cały system i dyski oraz potrzebuję najlepszego waszym zdaniem oprogramowania, które będzie bronić przed atakami z sieci. Krótko mówić potrzebuję takich programów, które są niezbędne do prawidłowej “konserwacji”, obsługi komputerów w razie nie chcianych zagrożeń. Mam jeszcze zainstalowane programy Ccleaner, RegCleaner, Glary Utilities dobre one są?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Jako skaner na żądanie możesz używać http://www.malwarebytes.org/ (podczas instalacji odznacz trial wersji pro). Bardzo dobry skaner, często używany w dziale Bezpieczeństwo, jest bez ochrony w czasie rzeczywistym stąd możliwość używania obok innego programu AV/IS.

Co do czyszczenia to Ccleaner starczy w zupełności, najważniejsze to myśleć podczas korzystania z Sieci i będzie dobrze.

Możesz też sobie zainstalować np. http://www.mywot.com/ , dostępny dla każdej przeglądarki, lekki i pomocny.

Jednak, Ty jako “operator” jesteś najsilniejszym lub najsłabszym ogniwem w tym łańcuchu :wink:

ja używam tak

kingsoft antivirus (leciutki antywir) lżejszy od avasta wykrywalnośc bardzo dobra.

comodo firewall po małym skonfigurowaniu wył HIPS i kilka ustawień (domyślne są kiepskie)

system mam dobrze zabezpieczony korzystam z 6 miesiecy z tego rozwiazania i jak narazie wszystko ok tylko tak jak napisał kolega wyżej użytkownik to podstawa.

a co do optymalizacji to u mnie jest troche ostro wygląda to tak

cleaner+ccenhancer+glary utilities+odkurzacz i auslogic disc defrag o ile posiadasz HDD;]

reklamy ad muncher i wtyczki do chrome ad block WOT i ghostery.

i jeszcze jako skaner na żadanie MBAM i SPYBOT

Glary utilities i Spybot są niebezpieczne raczej.

Kingsoft Antivirus + zapora systemu windows + CCleaner + oczywiście konto z uprawnieniami użytkownika do pracy na co dzień.

Ja mam AVG Internet Security 2013 z firewallem + CCleaner + Sandboxie + Malwarebytes anti-malware i taka ochrona mi wystarczy.

Jako antywirus polecam ESET NOD 32. Najlepsza ochrona jaką miałem :).

A do usuwania polecam malwarebytes ?