Program do usuwania zablokowanych plików

Witam, mam problem, mianowicie nie mogę usunąc danych z pendrive, formatowanie też nie idzie. Czy jest program, który pomoże mi w usunięciu danych z pendrive ?

Sprawdź czy pendrive nie ma blokady zapisu (przełącznik). Czy przy próbie usunięcia plików pojawia się jakiś komunikat?

Nie ma przełącznika. Niektóre zdjęcia udało mi się wyciąć i przenieść, ale zauważyłem ze wróciły. Przy usunięciu standardowy komunikat, że nie można usunąć tego pliku. Foto błędu: http://img815.imageshack.us/i/beztytuuew.jpg/

EDIT: Pliki po usunięciu przez Unlockera usuwają się, ale jak wyjmę i włożę pendrive ponownie to pliki wracają.

Spróbuj usunąć te pliki, z włączonym w tle programem Eraser.

Możesz skorzystać też z bezpłatnego narzędzia Killbox.

Bardzo możliwe, że masz uszkodzoną tablicę partycji na pendrivie.

Możliwe też, że w jakiś sposób zablokowałeś sobie zapis na nim. Jakieś programy zabezpieczające, szyfrujące itp. Sprawdź na innych komputerach czy też jest brak dostępu.

Możesz też spróbować usunąć i postawić nowe partycje programem Partition Magic. Może da radę.

Witam, próbowałem już usuwań pliki programami : Eraser, Killbox, Unlocker i formatować pendrive’a i nic nie pomaga. Pliki dalej wracają. Co mam zrobić, da się to jakoś naprawić ?

Jeśli któryś z kolegów używa linuksa, spróbuj po prostu z poziomu tego systemu odzyskać / zobaczyć pliki / sformatować pendrive. Kolega będzie wiedział jak to zrobić w linuksie.

Nie piszesz jaki masz system. Może opcja autostartu urządzeń wymiennych jest wyłączona? Może system uniemożliwia autostart i poprawne zamontowanie urządzenia z powodu wirusów? W linuksie takie pliki bedą widoczne i niegroźne.

Używam Windows XP

Możesz jeszcze spróbować programu DiskWipe. Dość dobrze radzi sobie z formatowaniem problematycznych pendrivów.

W kreatorze zadania pamiętaj o usunięciu zaznaczenia Quick format. Formatowanie może potrwać. Jeśli w trakcie pracy pokaże komunikaty o błędach zamknij go i uruchom ponownie komputer i program - tyle razy ile będzie trzeba. Jest to związane z wprowadzanymi zmianami na pendrivie.