Program do virtualizacji

Witam,

Chciałbym, a raczej muszę zapoznać się z Windows Server i zastanawiam się, jak to zrobić. Ogólnie instalacja jako “system” opada, pozostaje więc maszyna wirtualna i tutaj jest lekki kłopot. Problem polega na tym, że pracuję na compalu fl90, core2duo 2ghz, 2gb ramu, geforce 8600gt z systemem Windows 7 32bit i obawiam się, że ten sprzęt będzie za słaby do wirtualizacji.

  1. Jakiego programu do virtualizacji powinienem użyć, aby wszystko pracowało najwydajniej.

  2. Do dyspozycji z MSDNAA mam Windows Server 2003 i Windows Server 2008 64bit. O ile z ws 2003 kłopotu być nie powinno, to czy jest możliwe, na komputerze (wyżej wymienionym), który jest 64bit, ale z zainstalowanym systemem 32bit, na maszynie wirtualnej odpalenie systemu 64bit ?

  3. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z podobną konfiguracją, czy jest w ogóle sens ładować się w wirtualizację, czy komp to uciągnie ? Bo o ile myślę, że ws 2003 jakoś powinien chodzić, to do 2008 mam spore obawy.

  4. Czy jest możliwe, “właściwe” sieciowe testowanie np. ws2003, tzn czy z systemu “matki” , będę mógł łączyć się z ws 2003/2008 do postawionego na nim np. iis, komunikować się przez ip, czy jest możliwe w maszynie wirtualnej odpowiednie ustawienie konfiguracji karty sieciowej ?

Pozdrawiam

@1 Nie ma najwydajniejszego wg mnie wielkiej różnicy między nimi nie ma. Ja korzystam z oracle vm i nie narzekam.

@2 Spróbuj http://www.sysprobs.com/64bit-guest-os- … -os-vmware

@3 Aż takich wymagań win server nie ma, pójść pójdzie dasz mu połowę ramu i będzie git, ale raczej nie odpalisz na systemie matce czegoś co wymaga dużo pamięci :slight_smile: Jak masz możliwość z msdnaa to ściągaj co ci szkodzi :slight_smile:

@4 Zakładając, że masz router vm dostanie ip i to przez nie będziesz się mógł na niego łączyć, chodź by przez www czy też pulpit zdalny. Możliwe jest chodź by udostępnienie serwerowi dwóch virtualnych kart sieciowych. Jednak nie testowałem, wszystko działa jak leci :slight_smile:

polecam do wirtualizacji VirtualBox, ale jeśli chcesz się na poważnie bawić z wirtualizacją możesz kupić VMware Workstation