Program do wybierania fragmentu muzyki?

(system) #1

Witam

Czy jest taki program,abym mogła np. z pewnej piosenki (którą chciałabym pobrać na telefon jako dzwonek ) wybrac np. refren. Chodzi o to ,że poczatek,zwrotka jest zbyt długa a mi chodzi konkretnie o refren.

Bardzo prosze o pomoc. :lol:

(Longhorn2009) #2

Może tutaj znajdzisz to czego szukasz.

(grand) #3
  1. Proszę temat pasujący chyba idealnie do twojego problemu :stuck_out_tongue:

2. Ewentualnie prosta aplikacja to wycinania fragmentów *.mp3 mp3DirectCut. Instrukacja obsługi :arrow: Dzielenie plików .mp3

P.S. Jednak polecam opcję nr 1 czyli Audacicy + lame (tutek i linki do programów w temacie do którego odsyłam na początku postu).

(system) #4

Właśnie siedzę nad tym programem i wstyd mi sie przyznac,że nie potrafie go rozpracować :oops:

Przeczytałam wiele opisów,ale czy mógłby mi ktos to wytłumaczyc najprościej jak sie da. Konkretnie chodzi mi aby z całej piosenki wyciąc tylko refren.

(grand) #5

@madgus

Którym programem? Audacity czy mp3DirectCut?

(system) #6

Audacity. Czytałam,że należy pobrać jakis kodek. Pobieram go ,ale nie wiem jak go sie otwiera,zapisuje???

(grand) #7

Przyjmujemy, iż Audacity jest już zainstalowany.

1. Zasysasz LAME MP3 encoder 3.97 :arrow: - podaję bezpośredni link ponieważ ten z vortalu przenosi na dosyć ogólna stronkę lame3.97.zip (klikasz prawym klawiszem myszy na odnośnik —> Zapisz element docelowy jako i zapisujesz w dowolnej lokalizacji, np. Pulpit). Powinien po chwili pojawić się tam pliczek.

2. Rozpakowujesz archiwum i przenosisz folder do wybranej lokalizacji (np. C:\Program Files\lame). Dla pedantów - można rozpakować bezpośrednio do docelowego miejsca.

3. Odpalasz Audacity i Edytuj —> Ustawienia —> Formaty plików —> Ustawienia eksportu dla mp3 (wskazujesz lame_enc.dll znajdujący się w folderze lame, który wcześniej rozpakowałaś). Ustawiasz tam również częstotliwość próbkowania - dla dzwonka wystarczy 48-64 ale to zależy od Ciebie (czym mniej tym jakość będzie gorsza ale wielkość pliku mniejsza). Dla telefonu nie ma to większego znaczenia.

4. Wybierasz plik mp3 i metodą “przeciągnij i upuść” przenosisz go do okienka Audacity. Program rozpocznie importowanie a gdy skończy…

5. W Audacity zaznaczasz fragment pliku z początku utworu- ten który chcesz usunąć i Edytuj —> Kasuj. Podobnie robisz z kawałkiem, z końca, który chcesz usunąć. Tak aby został sam refren (tyle co chcesz zostawić). Odsłuchujesz i sprawdzasz czy fragment jest wycięty tak jak trzeba.

6. Jeżeli wszystko jest dobrze to Plik —> Eksportuj jako mp3 i po chwili masz w wybranej lokalizacji oczekiwany pliczek mp3 :mrgreen:

7. Sprawdzasz czy wszystko się zgadza i przesyłasz gotową mp3 na telefon.

(system) #8

Wielkie dzieki. Juz jasniej chyba nie mozna. Ale wszystko zrozumiałam i jest OOOO.KKKK. Dzięki i POZDRAWIAM :lol: :lol: :lol: