Program do wycinania fragmentu zdjęcia

Czesc.

Poszukuję takiego programu który po załadowaniu zdjęcia potrafi po wpisaniu odpowiedniej rozdzielczości którą chce się uzyskać wyciąć za pomocą ramki fragment zdjęcia. Podobnie jak jest na fotka.pl gdy chcemy wyciąć miniaturkę do swojego profilu- właśnie szukam takiego czegoś.

Darmowy gimp…

Paint Do.Net

?? Google nie wyszukało takiego programu… pls o link

Witam,

Przebar miał na myśli Paint.NET:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … t.NET+3.22

jest to rozbudowana (bardzo) wersja MS Paint.

Ja polecam FastStone Image Viewer, który może służyć jako przeglądarka plików graficznych, a także jako konwerter plików i prosty edytor ( przycinanie zdjęć, nakładanie filtrów kolorów i wiele innych). Opcje te dostępne są po otwarciu zdjęcia w opcji fullscreen (a następnie należy przesunąć myszkę do lewej krawędzi obrazu).

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Viewer+3.5

Pozdrawiam,

Rafał

Bo ja kiedyś używałem takiego programu do wycinania fragmentu ze zdjęcia na potrzeby www i w nim się ustalało rozdzielczość jaką chce się uzyskać potem ramkę można powiększać i zmniejszać klikało się ok czy jakoś tak i gotowe. W programie Picasa2 jest ta opcja co mnie interesuje tylko nie można zmieniać rozdzielczości jaką chcemy mieć po wycięciu są tylko do zaznaczenia te standardowe dla wielkości zdjęcia do wywołania.