Program do wycinania skanowanego tekstu

Witam. Ma takie pytanie czy istnieje jakiś program którym można zeskanowany dokument (instrukcję obsługi) wprowadzić w ten program i żeby on rozpoznał pismo, żeby można było to co jest napisane wyciąć, skopiować ? Bo mam instrukcję obsługi w języku niemieckim i chciałbym ją przetłumaczyć na polski, wiem że mogę w różnych tłumaczach przetłumaczyć ale to będzie długo trwało, a chciałbym tą instrukcję zeskanować, i wprowadzić do programu żeby mi rozpoznało tekst, następnie ten tekst skopiować do tłumacza i przetłumaczony tekst wkleić w miejsce tego skopiowanego. Chyba rozumiecie o co mi chodzi, choć się chyba za bardzo rozpisałem

Szukaj pod hasłem “OCR”.

Czyli podsumowując potrzebuję programu który zeskanowany tekst wraz z obrazkami i napisami na obrazkach przetłumaczy mi na inny język bez zmiany obrazków czyli, zamiast języka niemieckiego pojawi się polski. Znalazłem dwa programy i nie wiem który jest lepszy

ABBYY FineReader czy Nuance OmniPage? W jakiej formie ma być zapisany ten zeskanowany dokument do tych programów?

Oczywiście ABBYY FineReader. Format nie ma znaczenia czy będzie to pdf czy jpg.

Jak w tym programie otworzony dokument zapisać w wordzie żeby mi zapisał wszystkie strony a nie pojedynczo? Czy ten program przetłumacza tekst na inny?

Wybierasz z listy http://imageshack.us/photo/my-images/11/ocr.png/ Tak, jest możliwość tłumaczenia, ale musisz mieć zainstalowane odpowiednie słowniki.

A jak to zrobić żeby mi przetłumaczyło ten tekst

Nie, sorry pomyliło mi się z innym programem. W tym przypadku chodziło mi o rozpoznawanie tekstów w innych językach, do tego potrzeba słowników. A do tłumaczenia są inne programy, jak na razie najlepszy jest po prostu google translate, ale i tak jakość odbiega od tego co być powinno.