Program do wykazania kolorów użytych w obrazku

Witam. Poszukuję i nie mogę znaleść programu (albo funkcji w jakimś dużym programie graficznym) który potrafiłby mi pokazać wykaz wszystkich odcieni kolorów użytych w obrazku. Dajmy na to mam obrazek w RGB. W photoshopie przestawiam go na kolory indeksowane z dostępnymi 30 kolorami. On mi tam traci na jakości i tak dalej. I potrzebuję teraz wykazu wszystkich 30 użytych kolorów w jakiejś przystępnej i czytelnej formie. Orientujecie się gdzie coś takiego można by znaleźć?

Może GIMP? Otwierasz w programie obrazek z indeksowaną paletą kolorów. Następnie z menu wybierasz:

Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Paleta kolorów.

Powinno Ci się wyświetlić dodatkowe okienko, w którego górnej części będą zaprezentowane kolory obrazka, a po wybraniu konkretnej pozycji z palety wyświetli Ci się w dolnej kod heksadecymalny koloru i jego numer indeksu.

O, to będzie bardzo dla mnie w porządku. Z tym, że GIMPa nie mam, a szkoda do tej jednej funkcji taki duży program instalować. W photoshopie nie ma możliwości czegoś podobnego?

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Do czego chcesz tą opcję wykorzystać? Photoshop ma tryb indeksowany z paletą 256 kolorów (tryb 8bit). W menu Obraz/Tryb/Tablica kolorów masz okienko z obecną paletą kolorów, którą można też zapisywać. Jeżeli chodzi ci o sprawdzenie ile kolorów ma dana grafika skorzystaj z InfranView, menu Obraz/Informacje pokazuję informację z ilu kolorów korzysta dana grafika.