Program do wykonania (łatwego?) intra


(Cimky) #1

Witam.

Jak w temacie, poszukuję programu to stworzenia krótkiego intra. Myślę, że nie będzię ono jakieś bardzo skomplikowane, czy też "napakowane" w jakieś szaleńczo wielkie animacje, chcę tylko wykonać coś takiego jak na początku tego filmu:

Jeżeli obejrzyliście intro, pewnie zauważyliście, że chodzi w nim tylko o pojawienie i zniknięcie napisu. Byłbym bardzo wdzięczny za podanie nazwy programu, w którym mógłbym jakoś coś takiego wykonać, oraz jakiegoś sposobu do wykonania podobnej grafiki:

20b1sfo.jpg

Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź,

Cimky.


(Marcin99d) #2

Wydaję mi się że zrobisz to w Windows Movie Maker , a zmienić to na dowolny format pliku możesz programem Format Factory fdostępnym na Vortalu. Windows movie maker zapiszę Ci plik jako wma.


(Cimky) #3

Dobrze, ale jak mogę stworzyć taką szczegółową grafikę? Jest jakiś program, w którym wpisujesz dowolną literę i otrzymujesz jej odpowiednik w wersji graficznej?

Tzn. W Paintcie takiej grafiki raczej nie zrobię. Może da się jednak coś wykombinować, abym wpisał jakieś słowo i otrzymał takie jak zamieściłem na zdjęciu?


(Frankfurterium) #4

Znajdź sobie taką czcionkę. Jest multum stron z fontami - po instalacji zrobisz coś takiego nawet w Paintcie.


(Cimky) #5

Sorki, ale jestem zielony i nie mam nawet pojęcia jak tego szukać :confused: Co powinienem wpisać w Google, aby takowe czcionki znaleźć? :slight_smile:

Dodane 19.06.2012 (Wt) 18:03

Aha, i jeszcze jedno: Jak taką czcionkie dodać do MovieMakera?

Dodane 19.06.2012 (Wt) 18:15

Aha, i jeszcze JESZCZE jedno: W intrze w filmiku, do którego podałem Wam link jest fajna muzyka; jak i skąd mogę ją wytrzasnąć?? Jak szukać podobnej nutki??


(Marcin99d) #6

Gimp : czcionki tam masz masę do wyboru na swój tekst , z tego (jak ja to wiem) do MM nie dodaje się czcionki ale w gimpie możesz dodać czcionkę z obrazem pliku i wstawić to MM jako osobne klipy : 5 : 4 : 3 : …


(Cimky) #7

Eee… Naprawdę sorki, że co do tego tematu jestem dość nierozgarnięty, ale jeszcze nigdy się tym nie interesowaem :slight_smile: Więc tak: Nie miałem pojęcia, że w Gimpie są takie rzeczy; jak je dodać? I czy mogę tym sposobem zrobić coś takiego jak na podanym zdjęciu? A co do Movie Makera to o co chodzi z tym 5:4:3…?


(Marcin99d) #8

@cimky jak dodać dla mnie najłatwiejszy spoób to : piszę cyfrę “1” zaznaczam i patrzę jak wygląda we wszystkich" czcionkach a jeżeli chodzi o moviemaker to : robię/ robisz 5 grafik (zdjęć) z cyframi a następnie scalasz je w jednym pliku (wmv ) tak że następują po sobie wiesz : obrazek 1 : 2 itd w Moviemakerze sam wybierasz czas wyświetlania slajdu i przejście więc to sam sobie dostosujesz :slight_smile:


(Cimky) #9

@Furgon

Dzięki za pomoc, jeszcze jedna sprawa: Jak zrobić w WMMakerze, aby mój napis stopniowo pojawiał się z czarnego tła, oraz aby po chwili zanikał? (Jak na filmie zamieszczonym w linku :slight_smile: )


(Marcin99d) #10

@cimky niestety nie wiem możesz spróbować ustawiając różne przejścia między slajdami i dodając dodatkowo slajd z ciemnym tłem.


(Cimky) #11

Też tak myślałem, dzięki za pomoc. Popróbuję. :slight_smile:

Dodane 06.07.2012 (Pt) 20:20

Po paru dniach poszukiwania tych całych czcionek i chwili bawienia się z Gimpem ( =D ) stworzyłem między innymi takie cóś :

5vop08.jpg

Co teraz zrobić aby stworzyć mniej-więcej taką animację jak na linku który podałem?