Program do wyłączenia dzwięku 5.1 w pliku MKV

Otóż chciałbym wyłączyć na stałe w pliku full hd dzwięk 5.1 na format stereo, ponieważ TV nie potrafi sobie poradzić z dzwiękiem w 5.1. Podobno gdy jest stereo to daje rady.

Specialnie się nie pytam o konwersje na inny format bo by komp tego nie przetrawił. Po prostu chiałbym dzwięk wylączyć bez zbędnej konwersji. Zna ktoś taki program ?

Tak się nie da. W grę wchodzi jedynie konwersja.

Dokładnie tak.

Może jakoś pogrzebać w ustawieniach dźwięku można. Bo jak chce otworzyć plik to wyskakuje komunikat nieobslugiwany format pliku. Niewiem może dzkięk jest żle ustawiony hm

To może znaczyć wiele, może chodzić tu o format kontenerowy albo o format (kodek) audio albo o format (kodek) video…

Napisałem jakiś czas temu tutorial na ten temat: http://forum.programosy.pl/viewtopic.php?f=44&p=926448

Dodane 11.06.2011 (So) 14:10

Napisz jaki dokładnie masz tv oraz podaj dokładne dane o kodowaniu pliku z programu MediaInfo.

Samsung c 530

W pewnej opni znalazłem:

Z USB odtwarza m.in. pliki filmowe MP4, MKV, AVI kodowane w divx, xvid, h.264. Jeśli film jest zakodowany w x264/h.264 (MPEG-4 AVC) z levelem 5.1 (http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Poziomy) to taki plik nie zostanie odtworzony. Wynika to z tego, że wykorzystywany dekoder jest pewnie identyczny w tym w odtwarzaczach Blu-ray, a filmy na Blu-ray są kodowane maksymalnie chyba z levelem 4.1.

Można wiec przekonwertować sam dzwięk tylko, w taki sposób aby zbytnio nie obciążać kompa z uwagi na to iż inie jest on zbyt wydajny ?

Co do podania szczegółów z programu o kodekach to nie podam, bo już nie pamiętam jaki film próbowałem odpalić. Prędko poza tym nie popróbuje bo to w sumie nie mój tv tylko szwagier by chiał sobie filmy pooglądać. Prędko nie będe znowu sprawdzać co działa …

peeddro , ale to chodzi o kodowanie _ Obrazu _ a nie dźwięku - to zupełnie co innego…

Naprawdę weź se przeczytaj ten tutorial: http://forum.programosy.pl/viewtopic.php?f=44&p=926448