Program do wynajdowania sterowników

Proszę o polecenie jakiegoś dobrego, w pełni darmowego i skutecznego programu, który wynajdzie i zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki w świeżo postawionym systemie, a potem będzie je aktualizował, kiedy będą dostępne nowsze. Myślałem nad Slimdrivers, ale komentarze mnie zniechęciły, że jest oklejony reklamami, że instaluje dodatkowo jakieś syfy i ma trojany. Wybrałem więc Snappy Driver, ale 360 TS wykrył trojana HEUR/QVM18.1.Malware.Gen, chociaż ściągałem ze strony producenta.

Odpuść sobie tego typu programy.

Podaj konfigurację komputera -  symbol płyty głównej, karty graficznej i wersję systemu operacyjnego. 

Nic się nie stanie jeśli któryś sterownik nie będziesz maił aktualny sam sobie to sprawdzisz np. raz na miesiąc.

Użyj google, frazy do poszukiwań:

jak identyfikować sprzęt
programy do identyfikacji sprzętu

potem znowu google i szukasz driverów.

Automaty są dla dzieciaków, których rodzice lubią płacić za serwis.

Driver Booster jest spoko, na 100 komputerów w 97 znalazł wszystkie sterowniki, w 3 pozostałych prawie wszystkie, a tych co nie wiedział nie instalował na pałe tylko treba było dograć samemu ręcznie bezproblemu ELO

Ciekawe… to czemu w dziale hardware są posty o driverach?

Instalacja na pałę bo podobne? Automatycznie? 

Daj jakieś logi ze statystykami, bo przypuszczam, że znajdował sprzęt który windows sam rozpoznaje… 

Czyli tak jak myślałem, lepiej sie nie bawić w tego typu programy :wink:

To dość stary pecet Perfektus MEX-8064, kupilem go z 8 lat temu. Teraz chcę przejść z Siódemki na Dziesiatkę (czysta instalka) , ale boję się, że mogą być problemy ze sterami.

Specyfikacja z pudełek:

płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2C

procek: Intel Core 2 Quad Q6600

4 GB RAM

grafika: GeForce 9600GT

system: Windows 7 Ultimate 64-bit (“fabrycznie” zainstalowany był WIndows XP Home)

Od nowości nie byl modernizowany, oprócz plyty głównej i zasilacza, które poszły jeszcze przed końcem gwarancji. Ponadto 3 lata temu posypał się dysk i został wymieniony.

Mówię z własnego doświadczenia, statystykami można zawsze przekupić, wydaję mi, że program jest naprawdę OK, znajduję też sterowniki których zwykły kowalski nie miał pojęcia, że może zaktualizować itp. Tego programu używa masa ludzi, tysiące w polsce jak nie kilka tysięcy,  i jak kilkanascie osób napisze ze im tam coś popsuło to raczej jakiś błąd statystyczny własnie, raz miałem taką sytuacje że podczas instalacji u kogoś na lapku sterowników komp sie zawiesił i wtedy tez myslałem że kurde może ten program naprawdę robi błedy, na szczescie okazało się że dysk był uszkodzony i łapał takie zawiech, po zakupie nowego zamontowaniu go, wgraniu od nowa OS i zaktualizowaniu Driver Boosterem wszystko śmigało,

Pewnie sam nie masz wszystkiego zaktualizowanego i tego nawet nie wiesz, zrób test zaintaluj ten program - na pewno ci coś znajdzie ! Wiadomo że tam góra 2-3 sterowniki bo troche sam ogarniasz niż zwykły kowalski któremu znajdzie z 20 :slight_smile: A poźniej użyj pkt. przywracania niedowiarku i żyj w swoim niezauuktalizowanym do konca systemie.