Program do wypełniania kilku dokumentów tymi samymi danymi

Witam
W pracy muszę wypełniać szereg dokumentów w Word i Excel tymi samymi informacjami. Są to już przygotowane dokumenty, gdzie tylko uzupełniam braki, ale że są to te same informacje dla wszystkich dokumentów, szukam programu, który zrobiłby to automatycznie za mnie, zamiast otwierać każdy plik z osobna i wypełniać ręcznie. Ktoś zna program, który potrafi coś takiego?

Za mało informacji na ile dokumenty zgadzają się formatem, co dokładnie zmieniasz (jakiś przykład) itd.
Masz trochę oprogramowania do tego np. WordFisher, MegaReplacer, InfoRapid…

No i jeszcze w Wordzie czy Excelu możesz użyć makr VBA (Visual Basic for Applications).

Format dokumentów: xlsx, docx. Mam np. certyfikat, listę materiałową, raport z badań itp., które są już częściowo wypełnione. Moim zadaniem jest uzupełnić kilka pozostałych pustych pól szeregiem informacji, takich jak np. numer zamówienia, nr części, data, nazwa itp. Dlatego wszelkie programy na podmienianie mnie nie interesują, gdyż większość nie działa w moich dokumentach, a reszta nie pozwala zaoszczędzić czasu.
Co do makr, to niestety, ale nie znam się na tym, dlatego szukam właśnie jakiegoś programu.

Brzmi jak program “praktykant”, albo “nowy pracownik”.

1 polubienie

A możesz mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć te programy? Wpisuję na różne sposoby w google i nic nie znajduje.


http://www.linkedin.pl

A tak poważniej - nie da rady Ci pomóc na podstawie podanych informacji - jakbyś udostępnił kilka takich dokumentów (możesz zamienić newralgiczne dane na XXXX), to by dało się określić:

  • czy są jakieś wzorce (powarzalność zadań),
  • w jakim formacie masz dane do uzupełnienia
  • ile tego masz (dziesiątki? setki? tysiące?)
    Co innego zwykła korespondencja seryjna, co innego parsowanie dokumentów/analiza (szczególnie, jak mogą być anomalie w danych). Zaraz się okaże, że tak jak napisałem: lepiej zrobić ręcznie, lub kogoś zatrudnić.

Liczyłem, że jest jakiś prosty program, któremu wrzucam wzory dokumentów, pokazuję, gdzie ma umieszczać wprowadzane dane, a potem już z górki wprowadzam dane, które lądują w tych plikach.