Program do wysyłania sms, współpracujący z zewnętrzną aplikacją

Witam, szukam programu który jest w stanie wysyłać sms z powiadomienie o jakimś wydarzeniu na konkretną grupę odbiorców lub odbiorcę. Głównie chodzi mi o to, aby można było podłączyć Swój telefon i program z automatu posyłał by sms. Telefon na stałe będzie podłączony do komputera. Szukam programu darmowego, może zna ktoś coś takiego.

Być może są jakieś aplikację które są w stanie pracować z zewnętrznym oprogramowaniem, typu poczta, terminarz?

Pozdrawiam :slight_smile:

Ja się takimi sprawami zajmowałem 15-16 lat temu, wtedy telefony komórkowe (oraz terminale GSM, np. Siemens M20T) łączyło się z komputerem poprzez kabel szeregowy RS232C. Jednym z darmowych (choć już od dawna nie rozwijanych) programów jest Gnokii, jest też wersja dla Windows.
Być może będziesz miał jednak problem, jeśli będziesz chciał używać nowoczesnego telefonu komórkowego (smartfonu), dlatego sugeruję użycie jakiegoś starszego modelu (najlepiej Nokia) wraz ze specjalnym kablem komunikacyjnym (RS232C lub USB).

Jeśli telefon i karta sim ma być stale połączona z komputerem to dlaczego nie pomyślisz o aplikacji np. Multiinfo z Polkomtela. Wysyłanie wiadomości do grup cyklicznie lub okazjonalnie. Wejście poprzez stronę www.

A jak wygląda sprawa z aplikacjami lub skryptami na Linux??

Właśnie myślę czy terminal GSM nie będzie lepszym rozwiązaniem, jak wygląda sprawa z konfiguracją i wsparciem takiego urządzenia?