Program do wysyłki backupów przez FTP

Windows 10 ma problemy ?

Wybierz sobie

czyli - moja propozycja EaseUS Todo Backup Home 13.0

Zadałem pytanie czy Cobian backup jest uruchomiony pod Windows 10?

No dobra. Czekaj na odpowiedz mądrego. Nie gorączkuj się…:wink:

:turtle:

Tak więc czekamy na domyślnego żółwika…

Potrzebuje czegoś z możliwościami komercyjnymi (ale nie za miliony) bo to na WS 2012, 2016 i 2019 .

Z kopią przyrostową jest ten problem, że Cobian nie rotuje kopii przyrostowych. Cobian rotuje tylko kopię różnicowe, niestety.

Tak jak pisałem wcześniej, cobian idealnie radzi sobie z kopią pełną, natomiast w przypadku przyrostowych robi mi bardzo dziwne numery,
np. mam folder dokumenty a w nim kilkanaście kolejnych folderów a w nich pliki
cobian przy pełnej wszystko kopiuje elegancko, natomiast przy przyrostowej kopiuje folder dokumenty, foldery które są w nich ale już plików zmienionych w tych folderach nie, żadnych po prostu puste foldery.
drugi przykład : mam folder z backupami ręcznymi, sam wklejam tam raz dziennie plik .rar i on przy pełnej kopiuje ten folder przy przyrostowej kompletnie go nie kopiuje nawet samego folderu już nie mówiąc o pliku w nim.

Cobian jeśli chodzi o intefejs, przejrzystość, funkcje jest świetny no ale ma pewne mankamenty, szukam czegoś do kopiowania plików na FTP - znalazłem coś polskiego ferro backup system ale on własnie z bezposrednia wysyłka na ftp ma problem.

Poza tym co napisałem, aż takich problemów nie uswidczylem. Niestety Cobian, nie jest już rozwijany i to największy problem tej aplikacji.

Gdyby był rozwijany, potrafiłby pewnie wiele więcej a naprawdę projekt zacyny :frowning: szkoda ale cóż… poleć coś w zamian, kto jak kto ale ty na pewno masz jakieś ASy w rękawie :wink:
Chodzi tylko o przesyłanie na FTP’a folderów, plików (.doc. .xml. .rar)

Możesz sprawdzić jeszcze SyncBack Free. Poza tym do plików możesz napisać skrypt batch, powershell czy skrypt w python.

Jedyne problemy jakie może sprawić Cobian to chyba problem z prawami dostępu.
Jak jest zainstalowany Cobian? Na koncie Administratora?
Dane są na innym koncie /kontach? - to dodaj dostęp do tych folderów

Takie miałem problemy z Cobianem - Cobian Backup i Windows 10 - problem z kopią The Bat

Cobian jest zainstalowany na koncie Admina i z niego ma sobie tą przyrostówkę robić.
Sprawa jest o tyle dziwna że przy kopii pełnej bez problemu kopiuje wszystko z tych folderów, a przy przyrostowej już nie (mimo że tam były wprowadzone zmiany np. w postaci wklejenia nowych plików)

Zobacz co pokazuje log - powinno to nakierować na przyczynę

A zastanawiałeś się nad rozwiązaniami Veeam? Oferują kilka bezpłatnych narzędzi. W przypadku środowisk VMware, Hyper-V, fizycznych serwerów i stacji roboczych oraz instancji chmurowych - Veeam Backup & Replication Community Edition. Do laptopów i komputerów stacjonarnych z systemem Windows jest Veeam Agent for Microsoft Windows FREE, z systemem Linux - Veeam Agent for Linux FREE.

Ewentualnie możesz sobie proces robienia kopii oskryptować korzystając z narzędzia Robocopy.exe.

Korzystam naweet z Veem Agent Windows, Veeam Backup & Replication Console, podoba mi się ale tak jak poprzednie (oprócz cobiana) nie ma możliwości wysyłki bezpośrednio na FTP. Nie rozumiem dlaczego w komercyjnych programach nie ma takiego zastosowania… coś dziwnego

Może rzuć okiem na WinSCP. Można go sobie oskryptować i zautomatyzować: https://winscp.net/eng/docs/scripting

Robisz backup RAR-em i wysyłasz za jego pomocą na FTP. Ma taką opcję:

synchronize Synchronizes remote directory with local one

Ja bym próbował rozwiązać problem z Cobianem.
Sprawdź log ,

lub

Spróbuj dodać zadanie na nowo - nie kopiuj go

Temat cobiana załatwiony , nie mogłem uwierzyć że ma takie problemy z tą kopią przyrostową a u innych działa, zainstalowałem go na innym serwerze odpaliłem i działał poprawnie, więc pozostało mi tylko ponownie go zainstalować tam gdzie miałem problem i wszystko działa !

1 polubienie