Program do wyszukania wpisów w rejestrze


(Orlowskister) #1

Witam

Poszukuję programu (narzędzia), przy pomocy którego odnajdę (i następnie usunę) wszelkie wpisy w rejestrze dokonane w wyniku instalacji programu w wersji trial. Zaznaczam, że nie wystarczy narzędzie w stylu np. jv16powertool, RegSeeker, CCleaner i automatyczne czyszczenie rejestru po odinstalowaniu programu trial, ponieważ program trial najprawdopodobniej dokonał wpisów w rejestrze również w plikach współdzielonych z innymi programami.

Chciałbym uniknąć przywracania systemu sprzed instalacji programu trial. Jest na to jakiś sposób???

Program w wersji trial, z którego wpisów chcę oczyścić rejestr, to SilkyPix Development 3.0.

Pozdrawiam i proszę forumowiczów o pomoc.


(xeth) #2

jv16powertools tylko należało go użyć przed zainstalowaniem progranu i użyć opcji monitor rejestru teraz to już raczej nie ma szans możesz co najwyżej poszukać wpsów programami które wymieniłeś tylko nie z automatu i poszukaj pozostałości po programie np totalcomanderem wpisz tam date kiedy zainstalowałeś


(Sebos99) #3

najlepiej kupić pełną wersję a nie używać triala w kółko :stuck_out_tongue:


(Kamil Zubcio) #4

moim zdaniem najlepszy do tego jest EasyCleaner darmowa pełna wersja.


(Orlowskister) #5

Właśnie o to chodzi, że nie w kółko a od przypadku do przypadku. Gdybym używał codziennie, to rzeczywiście lepiej zainwestować.

Moje pytanie nie dotyczyło jednak tego co lepiej a co gorzej, ale konkretnego problemu "technicznego".

Dzięki xeth. Spróbuję totalcomandera i sposobu po dacie, bo szukałem w jv16powertool ręcznie po nazwie i efektu brak...


(system) #6

NtRegEdit - Native Registry Editor - triale pozostawiają trudno usuwalne śmieci.


(floyd) #7

Takiego programu nie znajdziesz który by teraz odszukał wszystkie wpisy do rejestru dokonane podczas instalacji jakiegoś tam programu, to już musztarda po obiedzie. Natomiast jest świetny program o nazwie Total Unistall śledzący wszystkie wpisy do rejestru i nie tylko podczas instalowania programu i potrafiący potem wszystkie te wpisy usunąć gdyż są one zapisane w specjalnej bazie. Jedyny kłopot w posługiwaniu się programem polega na tym, że przy instalacji jakiegoś tam programu należy tej instalacji dokonywać z programu Total Uninstall. Deinstalacji dokonujemy wówczas także z poziomu programu Total Uninstall. Jest też możliwość prześledzenia wszystkich wpisów, a jest ich często nie mało. Taki np. Quick Time po tradycyjnej deinstalacji pozostawia w rejesrze ponad 100 wpisów.