Program do wyszukiwania duplikatów


(Ted K07) #1

Hej, zgrałem pliki ze starego hdd, jednak podczas zgrywania wiele razy pojawiał mi się "błąd danych CRC" i trochę zrobił się misz masz ze wszystkimi plikami. Możecie poradzić dobry, darmowy i sprawdzony program do szukania i usuwania duplikatów? Z tego. O sprawdzam tych programów jest sporo ale który wart jest polecenia?

Pozdrawiam


(stan55) #2

Ccleaner


(LoliconSuspect) #3

Ja korzystam z tego: http://doubles.sourceforge.net/


(Ted K07) #4

Dzięki za pomoc. Na jakiej zasadzie działają te programy, szukają po nazwie czy sprawdzają zawartość? Czy można im zaufać, czy trzeba wszystko sprawdzać ręcznie?


(MrBeckham666) #5

odkurzacz


(stasinek) #6

Zdecydowanie najlepszym jest http://www.dobreprogramy.pl/Duplicate-Cleaner-Free,Program,Windows,45391.html, szybkim, sprawdzonym, darmowym ma bardzo wygodny sposób odsiewania i usuwania faktycznych duplikatów. To mi sie w nim najbardziej podoba ;) Porównuje na podstawie hasza chyba MD5 i SHA1 tak jak wszystkie, można zdefiniowac by używał też kryteriów “podobna nazwa”(!) oraz “taki sam rozmiar i data” raczej jest bezpieczne - dodatkowa gwarancja. Testowałem chyba wszystkie jakie  można znaleźc za pośrednictwem alternative.to(polecam metode), sourceforge.net i softpedia.com jak przychodzi co do czego używam Duplicate Cleanera. Odsiałem już tym setki tysięcy plików nie zauważyłem by coś zgineło. Za ekstra filtry, wizualne porównywanie fotek na podstawie zawartości oraz mp3 na podstawie tagów - niestety sie płaci. Jest to moim zdaniem dowodem, że program nie ma sobie równych no bo w innych nie widziałem takiego filtra. Podobnie jest z FreeFileSync, polecam bo zapobiega powstawaniu bajzlu  ;)


(Ted K07) #7

Wybrałem ten program UnstopCpy, chyba taka jest jego poprawna nazwa. 286ddc1bfb13b27cb424e05c67d85479.jpg


(Bogdan_G) #8

Hej, to program do odzyskiwania plików i jest po polsku http://portable.info.pl/unstoppable-copier-5-2-portable/

Nie trzeba instalować, ale - żeby wyszukiwał duplikaty, to już nie nadaje się do tego. Program malutki, ustawie się polski i kopiuje z nośników, czy z dysków szybko, jeżeli ustawi mu się mniej przebiegów. Dawałem mu 1 przebieg. Kopiował na dysk latami lepiej, niż isobuster. Przy zniszczonych nośnikach (płytach) daje się więcej przebiegów.