Program do wyszukiwania sieci

Witam.

Poszukuję dobrego programu do wyszukiwania sieci. Może być nawet płatny.

Próbowałem NetStumbler’a, ale pisało mi że nie wykrywa jakiegoś adaptera u mnie.

A korzystałem z programu na moim lapku, gdzie mam WLAN włączony cały czas.

Zresztą byłem podłączony do sieci tak czy siak, więc nie wiem o co mu chodziło.

Będę wdzięczny za pomoc w wybraniu odpowiedniego programu do tego zadania.

Pozdrawiam.

Hmm…przecież systemowe narzędzie jest w zupełności wystarczające. Po co szukać jak jest coś pod ręką?

Ale systemowe nie pokaże mi prędkość danej sieci, ani poziom zabezpieczeń, itd.

Tutaj jest tylko pokazywana siła sygnału i czy jest zabezpieczona czy nie.

jak byście podali program taki jak kolega prosi nawet płatny będę wdzięczny i ja ale na viste

Systemowe narzędzie pokazuje i prędkość i rodzaj zabezpieczenia

Ja też na Vistę szukam właśnie, tyle że wersję x64, ale to nie powinno akurat robić różnicy.

No to powiedz gdzie dokładnie znajdę informację o zabezpieczeniu, prędkości danej sieci, itd. używając systemowej wyszukiwarki sieci.

Bo jeśli chodzi Ci tylko o główny ekran na którym pojawiają się dostępne sieci, to tam bynajmniej nie ma informacji o prędkości.

Ale może są gdzieś głębiej ukryte jakieś opcje? Jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Przejrzyj tą stronę, może coś dla siebie znajdziesz -

http://www.warchalking.pl/programy.html

Właśnie w głównym oknie są wszystkie informacje. Masz nazwę sieci, potem masz informację czy ma ona włączone zabezpieczenia czy nie. Jak najedziesz na nazwę sieci myszką to widać:

-nazwa

-siła sygnału

-typ zabezpieczeń

-typ radia

-SSID

A jak już się połączysz to prawym klawiszem myszy na danej sieci/właściwości i masz precyzyjne informacje o sieci. Co więcej potrzeba?