Program do wyszukiwania tekstu na stronach internetowych


(Filip Aiki) #1

Jak w temacie wskazałem poszukuje programu do wyszukiwania tekstu na stronie internetowej. Dokładniej chodzi mi o taki programik jak np. wchodzisz na stronę powiedzmy o perkusistach i masz z jakieś 1000 ciasno powciskanych nazwisk i w dodatku nie alfabetycznie poukładanych. A ja "ręcznie" nie jestem wstanie wyszukać jednego takiego który mnie interesuje. Widziałem ze mój kumpel używa takiego programiku do wyszukiwania w obszernym tekście jakiegoś zagadnienia tylko cholera nie wiem co to było... szukałem w necie i nic nie znalazłem a u was na serwisie nie mogę go znaleźć bo nie wiem jak sie nazywa a sprawdzanie każdego osobno programu zajęło by mi wieki.

Proszę o odpowiedz z góry dziękuje.


(Dmirecki) #2

A nie wystarczy po prostu na stronie wcisnąć Ctrl + f i tam wpisać szukane hasło?


(Filip Aiki) #3

No właśnie nie


(Mztswk) #4

:arrow: google.pl

[szukany tekst] site:[adres strony www]


(emerge.) #5

Jak to nie?

i co to da? przecież kiedy otworzy tą stronę z wyników wyszukiwania, to strona sama nie przewinie się do szukanej frazy


(Jacko33) #6

W rozszerzeniu do przeglądarki FF Google Toolbar są w opcjach do zaznaczenia dwie możliwości: 1.odnajdywanie słów 2. podświetlenie szukanego hasła. później tylko dodać elementy do paska narzędzi i ok.


(antiferno) #7

yyy...wciskasz CTRL+F wpisujesz nazwisko i jeśli jest ono na stronie okno przewinie ci sie do tego fragmentu i znalezione nazwisko zostanie podswietlone ...